Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“MÜCADELEMİZİN SONUCUNU ALDIK”

Bolu Düzce Sakarya Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çelik, yıllardır sürdürdükleri mücadelenin sonucu aldıklarını belirterek “Emeklilik hakkını kazanan herkese hayırlı olsun” dedi.

“MÜCADELEMİZİN SONUCUNU ALDIK”
1.03.2023 - 10:45
Güncelleme 1.03.2023 - 11:37
Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, EYT ile ilgili yasa teklifi kabul edildi. Prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduranlar yaşa takılmadan emekli olabilecekler.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”

Bolu Düzce Sakarya Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çelik, yasanın çıkması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek “2017 yılından itibaren temsilcilik olarak, 2019 yılı sonrası ise BDS Eyt derneğini kurarak ; EYT mağduriyetini kitlelere anlatmak , bu mağduriyeti yaşayanları bir araya getirmek adına  basın açıklamaları, stant çalışmaları, TV programları, siyasi parti ziyaretleri, Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birlikleri, paneller ve ilçelerde toplantılar yaparak bir çok alanda elimizden geldiğince mücadele verdik” dedi.

“KİŞİSEL MENFAATLER DEĞİL EYT MÜCADELESİ”

Çelik, kişisel menfaatleri değil EYT mücadelesini her şeyin üstünde bir anlayışla başarıya ulaştıklarını vurgulayarak “Bolu Düzce Sakarya EYT Derneği olarak hedefe giden yolda, yasayı çıkaracak olan iktidarla görüşmeler yapmak, tüm siyasi partilere eşit mesafede durmak ve ayrım yapmaksızın hepsiyle görüşmek ilkemizdi. Maalesef bu süreci siyasi malzeme haline getirenleri , iktidar ile görüştüğü için BDS Derneği başkanını hain ilan edenleri, yönetim kurulu üyelerimizi dernekten atmak için uğraşanları, Bolu’da ve Sakarya’da ikinci bir EYT yapısını kuranları da bu süreçte yaşadık. Ne mutlu ki kişisel menfaatleri değil EYT mücadelesini her şeyin üstünde tutan , kimse karşısında eğilmeden, yanlışa yanlış, doğruya doğru diyen bir yönetim anlayışı ile bu mücadelede var olduk” diye konuştu.

“BURUK BİR MUTLULUK YAŞIYORUZ”

Yasanın eksik olan yanları ve deprem felaketi nedeniyle buruk bir mutluluk yaşadıklarını dile getiren Çelik  “Emeği geçen, çaba gösteren, fiziken, kalben yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu her EYT’linin emeği bu her EYT’linin mücadelesi, iradesidir. Allah herkesten razı olsun” şeklinde açıklama yaptı.

“MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Prim gün sayısı ile  oluşan mağduriyet, aylık bağlama oranlarının düzeltilmesi, staj başlangıcının sigorta başlangıcı sayılması, bağkur tescil ve emekli hakları için  var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Çelik “Emeklilik hakkını alan kardeşlerimize emekliliklerinin hayırlı olmasını temenni ediyor sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar