Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİR TARİH YAZAN 43 YIL

9 Ocak 1980 tarihinde yayın hayatına başlayan Gazetemiz 43.yıla “Merhaba” diyor.

BİR TARİH YAZAN 43 YIL
8.01.2023 - 22:27
Güncelleme 8.01.2023 - 22:32
Haber Merkezi
1

 9 Ocak 1980’den geriye 42 yıl kaldı. Bugün 43. yılın ilk günü, ilk yayını… 

 NUR İÇİNDE UYU

Gazetemizin kurucusu Düzce basınının duayeni rahmetli Ali Beşer’in kurduğu ‘Damla Gazetesi’nin 43. Yıldönümü. “O”nsuz bir yıldönümünde tek teselli Damla Gazetesi’nin yayınlarını sürdürüyor olabilmek.

Ali Beşer’in çizgisinde devam eden Düzce Damla’nın tavizsiz duruşu , doğru ve ilkeli yayıncılığını devam ettirmek elbette büyük gurur veriyor. 

Ebediyete uğurladığımız 18 Mart 2018’den bu yana her gün onun emanetini sahip çıktık. Sevgili Babam , mekanın cennet olsun. Nurlar içinde uyu...

42 YILIN SIRRI

42 yıl dile kolay! 42 yılın sırrında sevgi, saygı, emek , mücadele , heyecan var. Yıllara meydan okuyan Damla Gazetesi bir “ Merhaba” köşe yazısı ile başladığı bu kutsal yolda aynı istikrar ile bu sektöre hayat veriyor.

42 YILLIK  TARİHİMİZ VAR

Ciltlere sığmayan sararan gazetemizin sayfaları bu kentin tarihine ışık tutuyor. Düzce’nin sevincine, acısına, müjdesine, gözyaşına tanıklık eden bu şehrin en değerli arşivinin sahibi olduk. Kente büyük bir miras olan 42 yıllık gazetemiz ile bir tarih yazdık.

 Bu şehirde çok şey gördük. Sevindik, üzüldük, yeri geldi ağladık. Yalan söyleyip, verdiği sözleri tutmayanları da tanıdık, aciz insanların şikayetlerine de tanık olduk.

Doğrulukları, dürüstlükleri ve çalışkanlıkları ile örnek olan çok kıymetli değerlerimize her zaman saygı duyduk. Bizi seveni biz de sevdik.

Tarihi anlara şahitlik ettik. Birçok siyasetçi ve bürokrat ile çalıştık. Düzce’nin son Kaymakamını uğurladık, ilk Valisini gördük. Çok afetler yaşadık.Depremlerle yıkıldık, sellere kapıldık, hain darbe yaşadık. İl olmanın sevincini yaşadık. Müjdelerle mutlu olduk.

Çok takdir de edildik, eleştiri de aldık. Konu seçmedik. Tarihi , sağlığı, eğitimi, siyaseti ve daha birçok konuyu sayfalarda dillendirdik. Biz 42 yıldır gazetemizde ve internet sitemizde hep sizlerle olduk.

EN GÜZELİ YAŞATMAK 

Yaş aldıkça seviniyoruz. Her yıla bir rakam artarak büyümeye devam ediyoruz. En gurur veren yanı işte bu. Damla Gazetesini yaşatmak !

Tarafsız ve seviyeli habercilik anlayışıyla her zaman güvenilir bir kaynak olan, ilkesinden hiçbir zaman taviz vermeyen DÜZCE DAMLA okuyucusuyla ilk kez buluştuğu 1980 yılından beri prestijli yayın çizgisini korumayı başardı.

DAMLA’nın, şehrimize katkılarının her geçen gün artacağına ve okuyucusuyla kurduğu güven ilişkisini her zaman sürdüreceğine inanıyoruz.

Düzce’nin amiral gemisi konumumuzu daha da güçlendireceğiz. İşimize duyduğumuz sevgi ve saygı ile bugün Damla adını yaşatmanın gururunu bir kez daha hissediyoruz. 

Damla’yı yaşatıyoruz çünkü mesleğimizi, Düzcemizi seviyoruz.

Mesleği sadece gazetecilik olan ve bunun da hakkını en iyi şekilde verebilmek mücadelesi ile yolumuza devam ediyoruz.

Damla Gazetesi ve www.duzcedamla.com’da Düzce için her alanda yeni haberler hep birlikte olmak temennisiyle,  yanımızda olan tüm  okurlarımıza, dostlarımıza, bizi takip eden herkese sonsuz teşekkürler . 

        İyi ki varsınız...

        Sevgiler…

ASU BEŞER KARPUZ


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Fethi Sönmez
    Fethi Sönmez
    9.01.2023 10:39

    Nice 42 yıllar. Selam ve saygılar.