Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“AMACIMIZ KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK”  

Düzce Kadın Emeği Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Alayıldız, amaçlarının kadın istihdamını arttırmak olduğunu söyledi. Merkezin faaliyet alanları, amaç ve hedefleri ile ilgili bilgi veren Alayıldız tüm Düzcelileri davet etti.

“AMACIMIZ KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK”   
19.12.2022 - 10:28
Güncelleme 19.12.2022 - 10:35
Haber Merkezi
1

Merkezin kuruluş amacının kadın girişimcileri desteklemek ve daha fazla kadına istihdam sağlamak olduğunun altını çizen Alayıldız “Düzce Kadın Emeği Merkezi ;Düzce Valiliği öncülüğünde, Düzce Belediyesi, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce TSO, Düzce Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, KOSGEB destekleri ile kadınlar için kurulmuştur. Merkez iş hayatına katılmak isteyen kadın girişimcilere kendi işlerini kurma serüvenlerinde destek vermekte. Daha fazla kadına iş istihdamı sağlamak üzere kurulmuş bir yapı” dedi. 

GÜVENLİ İŞ ORTAMI

Merkezde kadınlara güvenli bir iş ortamı oluşturulduğunu ifade eden Alayıldız “Kadın girişimcilerin iş kurması, güvenli  bir iş ortamında özellikle başlangıç maliyetlerini minimalize ederek iş yerlerini geliştirmeleri, merkez bünyesindeki eğitim, danışmanlık ve networking etkileriyle sürekli gelişen işletmelere dahil olmaları amaçlanmaktadır” diye konuştu.

KADINLAR İÇİN SOSYAL ALANLAR

Merkezde kadınların kendilerini geliştirebilecekleri bir çok alan olduğunu belirten Alayıldız “Kadın Emeği Merkezi içerisinde kadın girişimcilere tahsis edilen iş yerleri, çok amaçlı eğitim ve toplantı salonları, Düzce TSO Kadın Girişimciler Kurulu Açık Ofisleri, Düzce Üniversitesi Hayat Boyu Yaşam Merkezi, anaokulu, çocuk parkı ve sosyal zaman alanları yer almaktadır” şeklinde açıklama yaptı. 

MERKEZİN YÜZDE 90’I DOLU

Nermin Alayıldız, merkezde yüzde 90’lık doluluk oranına ulaştıklarını kaydederek “Yüzde 90 doluluk oranına ulaşan merkezimiz Düzce Valimiz Sayın Cevdet Atay’ın talimatları ile daha fazla iş kurmak isteyen kadınımıza kapılarını açabilmek için Özel İdare Genel Sekreterimiz Hayri Şen tarafından özenle düzenleniyor. İnşallah en kısa sürede bu duyuruya da çıkabilecek çalışmaları tamamlarız” dedi. 

TÜM DÜZCELİLERİ DAVET ETTİ

Merkezde tadilat çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Alayıldız tüm Düzcelileri davet ederek “Merkezimiz 2021 yılı Kasım ayında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun ziyareti ile aktif olarak kapılarını açtı ve tanıtımı yapıldı. Binamız atıl halden hayata döndürülen bir bina olduğu için tamirat, tadilat ve düzenleme çalışmaları dönemsel olarak devam etmekte. Tüm Düzcelileri Merkezimizi görmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Nermin
    Nermin
    19.12.2022 11:18

    Kadın Emeğine Sonsuz Desteğiniz için Teşekkür Ederiz