Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAKAN KURUM “DÜZCE HUZURA KAVUŞACAK”  

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Düzcelilerin en kısa zamanda yeni yuvalarına kavuşacaklarını ve huzur içerisinde olacaklarını söyledi. Elazığ, Malatya ve İzmir örneklerini veren Bakan Kurum “Düzce’mizde de aynı güzellikleri yaşatıp hayır duası alacağız” dedi.

BAKAN KURUM “DÜZCE HUZURA KAVUŞACAK”   
8.12.2022 - 12:05
Güncelleme 8.12.2022 - 13:36
Haber Merkezi

Murat Kurum, Düzce’de 600 uzmanla çalışmalara başladıklarını ve 60 bin bina, 157 bin bağımsız birimde hasar tespitlerinin tamamlandığını belirtti.  

Ağır hasarlı 791 binanın 210’unun yıkıldığını hatırlatan Kurum, Elazığ, Malatya ve İzmir’de gerçekleştirilen kentsel dönüşümü örnek vererek “Düzceli kardeşlerimize ifade etmek isterim ki; acı bir depremle sarsıldığımız Elâzığ ve Malatya’mızdaki kardeşlerimiz nasıl yeni yuvalarında hayat sürüyorlarsa; İzmir’de, evlerine kavuşan kardeşlerimiz, nasıl huzur içerisindeyse; İzmir tarihinin en büyük dönüşümüyle nasıl umut dolularsa; Düzce’mizde de inşallah aynı güzellikleri yaşatacağız” diye konuştu.

Murat Kurum Düzcelileri yeni yuvalarına en kısa zamanda kvuşturacaklarının altını çizerek “Tüm kurumlarımızla, belediyelerimizle el ele vererek binalarımızı yenileyecek, milletimizin yeni yuvalarını, yine en hızlı şekilde teslim edeceğiz, hayır dualarını alacağız! Düzce’mizde, en büyük tesellimiz can kaybımızın olmamasıydı. Şehirdeki binaların yüzde 80’inin, 99 sonrası düzenlemelere uygun bir şekilde yapılmış olması; yine burada yaptığımız nitelikli, başarılı kentsel dönüşüm çalışmaları, hasarın daha kötü olmasına mani olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

 


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.