Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİZİM DE VAR AMA TANITAMIYORUZ

Karadeniz’in en büyük kestane pazarı Düzce’de kuruluyor. Ancak Türkiye’nin en güzel kestanesinin yetiştiği  bölgemizde tanıtımı yapamıyoruz.

BİZİM DE VAR AMA TANITAMIYORUZ
22.11.2022 - 10:39
Güncelleme 22.11.2022 - 14:31
Haber Merkezi

KARADENİZ’İN EN BÜYÜK PAZARI

Karadeniz’in en büyük pazarı ve kestane almak için Türkiye’nin dört bir yanından alıcının olduğu Düzce Kestanesi tanıtımı hakkediyor. Ama tanıtanı yok. Düzce’nin kabağı ve otları için yapılan şenlikler kuzu kestane içinde yapılabilir.

KUZU KESTANE HER YERDE  

Düzce kestanesinin aroması diğer illerde yetişinlere göre daha farklı olduğu biliniyor. Tatı ve lezzeti ile özellikle Doğru Karadeniz bölgesinin en tercih ettiği kuzu kestane Düzce’den bölgeye pazarlanıyor

AZİZİYE’DEN TÜRKİYE’YE

Düzce’nin dağlarından ve yaylarından toplanan kestaneler Aziziye Mahallesinde bulunan pazar yerinde Türkiye’nin her yerinden gelen vatandaşlara satışa sunuluyor. Adeta kestane borsasının oluştuğu Pazaryeri Batı Karadeniz Bölgesi’nin en meşhur pazarı olarak da biliniyor. Kuzu kestane olarak anılan Düzce kestanesinin zarının olmaması da pazarda alıcılar için dikkati çekiyor.   


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.