Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“TARİHİ BİR MEKANDA TARİHE GEÇTİK”

Roman mutfağı üzerine çalışmalar yapan Düzce Roman Kültür Derneği Başkanı Sibel Gün Çabuk, TV8’de yayınlanan Masterchef programına katıldı. Çabuk “Tarihi bir mekanda tarihe geçtik” dedi.

“TARİHİ BİR MEKANDA TARİHE GEÇTİK”
9.11.2022 - 11:02
Haber Merkezi

       MasterChef Türkiye’nin 5 Kasım tarihli 120’nci bölümü Yedikule surlarında çekildi. Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Sekreteri, Kadın Tarım Kooperatifi Başkanı ve Düzce Roman Kültür Derneği Başkanı Sibel Gün Çabuk Roman yemeklerinin yapıldığı programa katıldı.

       Programda ayrıca İçişleri Bakanlığı Roman Danışmanı ve Koordinatörü Mehmet Selçik, İstanbul Roman Koordinatörü Vali Danışmanı Hacı Arif Davulcu, şef Sercan Usta, İzmir Kardelen Derneği Başkanı Melis Hanım yer aldı.

       Sibel Gün Çabuk tarihi bir mekanda tarihe geçtiklerini belirterek “Yıllardır tanınmamış gün yüzüne çıkmamış

Roman mutfağımızı TV 8 Master Chef programında tanıtmaya çalıştık.

       Biliyorsunuz ki benim Roman yemekleri çalışmalarım ve Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlü ile birlikte çalışmamız olan yemek kitabımız var. Roman kültürünü ve yemeklerimizi tamamen gönüllülük esasında projeler yapmadan bugüne kadar birçok platformda tanıtım yaptık. Master Chef Roman mutfağımızı tanıtım programına da tamamen para almadan gönüllülük esasında TV8’in davetlisi olarak katılım sağladık...

       Somer şef, Mehmet şef ve Danilo şeflerimize ve yarışmacı kardeşlerimize emeklerinden dolayı, bizlere göstermiş oldukları yakın İlgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim için tarihi bir gün oldu. Yıllardır kimsenin aklına bile gelmeyen Roman mutfağınızı tanıttık. Tarihi bir mekanda tarihe geçtik. Şükürler olsun Rabbimze bugünleri de gördük” dedi.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.