Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇOCUK MECLİSİ’NİN BAŞKANI ÇALIŞKAN

Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi resmi olarak kuruluş sürecini tamamladı. 88 Kurucu Üyenin oy kullandığı seçimlerde, Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kurucu Başkanlığı görevine Ömer Faruk Çalışkan seçildi. 

ÇOCUK MECLİSİ’NİN BAŞKANI ÇALIŞKAN
9.11.2022 - 10:59
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Çocuk Üniversitesi öğrencileri tarafından gitar dinletisi ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Düzce Belediye Başkanı, Dr. Faruk Özlü yaptı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra Divan Başkanlığı isimleri önerisi sunuldu. Divan Heyeti Başkanlığına Kent Konseyi Genel Sekreteri Ayfer Yüksel, Divan Üyeleri olarak Kadın Meclisi Başkanı Zeliha Altıntaş ve Gençlik Meclisi Başkanı Furkan Dertli seçildi.

Düzce Çocuk Üniversitesi çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından, Düzce Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü - Çocuk Hakları Komitesi’nden Özlem Kibar Koordinatörlüğünde Çocuk Hakları Bildirgesi anlatıldı.

Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisinin 88 kurucu üyesinin isimleri okundu ve Moderatör Pakize Sadık sunumuyla Çocuk Meclisi Başkanlığına aday olan 22 çocuk tanıtıldı.

Ardından 1.Olağan Genel Kurulu Başkanlık seçimine geçildi.

Çocuk Meclisi Hazirun listesinin oy kullandığı seçimde oy çokluğu ile Düzce Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kurucu Başkanlığı görevine Ömer Faruk Çalışkan seçildi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.