Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

FARUK ÖZLÜ’NÜN GELECEK HAYALLERİ  

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediyeye ait binaların üzerine yerleştirilecek güneş panelleri ile elektrik üretebilir hale gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

FARUK ÖZLÜ’NÜN GELECEK HAYALLERİ   
4.11.2022 - 10:53
Özel Haber

Geleceğe yönelik planlardan bahseden Özlü, üretilecek elektriğin, elektrikli araçlarda kullanılacağını, böylece Düzce halkının daha ucuza seyahat edebileceğini vurguladı.  

Önümüzdeki süreçte şehir ulaşımında elektrikli araçlar kullanmayı planladıklarını ifade eden Özlü “Belediyeye ait binaların üzerine güneş panelleri yerleştireceğiz. Bunlar 6 megavatlık sistemler olacak. Yani 12 megavatlık elektrik üreteceğiz. Bizim şöyle bir isteğimiz var. Araçlarımız elektrikli olsun. Ürettiğimiz elektrik araçların şarj edilmesinde kullanılsın. Bu geleceğe yönelik bir plan. Ancak hayata geçerde mazot maliyeti bitecek. Düzceli daha ucuza seyahat edebilecek. Aziziye’de inşa edilen pazaryeri güneş panelli yapılarımıza bir örnek” diye konuştu.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar