Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÜYELİĞİNİ GÜNCELLEMEYEN DESTEK ALAMAYACAK

Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, çiftçilerin oda üyeliklerini güncellememeleri halinde desteklemelerden faydalanamayacaklarını söyledi.

ÜYELİĞİNİ GÜNCELLEMEYEN DESTEK ALAMAYACAK
22.10.2022 - 10:08
Özel Haber

Yönetmelik değişikliği konusunda çitçilerin yanlış bilgilendirildiğini kaydeden Öztürk “Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için muhtarlıkların ve çiftçilerimizin bilgilendirilmesi gerekiyor” dedi.

Ziraat Odası başkanları çiftçi kayıt sistemi yönetmeliğindeki değişiklik ve yapılan yanlış uygulamalar ile ilgili istişarede bulunmak üzere toplandı.

Yayımlanan yönetmeliğin uygulanması noktasında kamuoyunda ve çiftçiler arasında Ziraat Odası üyelik güncellemeleri hakkında eksik ve yanlış bilgilendirmelerin yapıldığını kaydeden Ramazan Öztürk “23 Ekim 2022 tarih ve 31962 sayı ile çiftçi kayıt sistemi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlandı. Yayımlanan yönetmeliğin uygulanması noktasında kamuoyunda ve çiftçilerimiz arasında Ziraat Odası üyelik güncellemeleri hakkında eksik ve yanlış bilgilendirmelerin yapıldığı görülüyor” dedi.

Öztürk, çiftçilere desteklemelerden yararlanabilmeleri için üyeliklerini yenilemeleri uyarısında bulunarak “6964 sayılı Ziraat Odaları ve Ziraat Odaları Birliği Kanun ve Nizamnamesinde, çiftçi tanımı ve üyelerin üyelik ile ilgili sorumlulukları belirtiliyor. Bu sebeple çiftçilerimizin ÇKS ve buna bağlı desteklerden faydalanabilmeleri için Ziraat Odası kayıtlarını güncellemeleri ve aktif hale gelmeleri gerekiyor. İlerleyen süreçte yapılacak olan destekleme ve diğer uygulamalarda, Ziraat Odası kayıtlarını güncellemeyen çiftçilerin destekleme alamayacaklarından, üyeliklerinin güncellenmesi hususunda muhtarlıkların ve çiftçilerimizin bilgilendirilmesi gerekiyor” diye konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.