Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“TEMİZ BİR DÜNYA HAYAL DEĞİL”

Çevre dostları Let's Do it Düzce İl Temsilcisi Şeyma Kurt öncülüğünde bir araya geldi. Bahçeşehir Kent Ormanı Park alanında çöp toplayıp farkındalık oluşturdu. Şeyma Kurt temiz bir Dünya’nın Hayal olmadığını belirterek “Biraz farkındalıkla birlikte başarabiliriz” dedi.

“TEMİZ BİR DÜNYA HAYAL DEĞİL”
17.09.2022 - 14:07
Güncelleme 17.09.2022 - 14:10
Haber Merkezi

Şeyma Kurt, atık farkındalığı yaratmak için var güçleri ile çalıştıklarını kaydederek “Ülkemiz ve üzerinde yaşam sürdüğümüz küresel çevre adına bu yıl şehrimizde gerçekleştireceğimiz Dünya Temizlik Günü için Düzce'de Let's Do It hareketini yapılandırmaya başladık. İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin gitgide önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek istiyoruz. Let's Do It! Düzce İl Temsilciliği olarak bu yıl Dünya Temizlik Gününde atık farkındalığı yaratmak için var gücümüzle çalışmaktayız” dedi.

KENT ORMANDA TEMİZLİK

Temiz bir Dünya’nın hayal olmadğını, vurgulayan Kurt “Çevre Dostu Herkesi yanımızda görmekten çok mutluyuz. Düzce'de anlamlı  bir çevre temizliğine dikkat çekmiş olmak oldukça sevindiricidir.  Bu yıl 17 Eylül 2022 Dünya Temizlik Gününde Düzce Bahçeşehir Kent Ormanı Park alanında ve çevresinde  sivil toplum kuruluşları, belediyeler, çevre platformları başta olmak üzere 7'den 70'e tüm çevre dostu gönüllüleri ile bir araya geldik. Temiz bir Dünya hayal değil, Biraz farkındalıkla birlikte başarabiliriz” diye konuştu.

ETKİNLİĞE DESTEK VERDİLER

Etkinliğe Düzce Kent Konseyi, Düzce Genç Kadem, Düzce Gençlik Merkezi, Ak Parti İl Gençlik Kolları Çevre ve Şehircilik Çalışma Komisyonu, Ak Parti İl Çevre ve Şehircilik Çalışma Komisyonu, Düzce Sevdalıları Yardım Derneği, Düzce Etkinlik ve Kusursuz Kafe çalışanları destek verdi.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.