Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ

Ülke genelinde denizlerde av yasağı 1 Eylül itibarı ile sona erdi. Tekneler hazırlıklarını yaparak ‘Vira Bismillah’ dedi. Sezon palamut avı ile başladı.

BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DEDİ
1.09.2022 - 11:03
Haber Merkezi

Trol ve gırgır ile balık avcılığının 15 Nisan'da başlayan yasak dönemi 1 Eylül itibariyle sona erdi. Tekneler 4,5 ayın ardından denizle buluştu. Balıkçılar yeni sezonda umutlu olduklarını söylediler.

Balıkçılar bu yıl palamut bolluğu beklediklerini belirterek  “Bu yıl palamut var. Şu an Karadeniz’de balık yoğun görülüyor. Balık nereye giderse biz de peşinde olacağız. Vatandaşımızda ucuz balık yiyecek” dediler.

Sezona palamut avcılığı ile başladıklarını kaydeden balıkçılar “Yaklaşık 4 yıldır bol palamut avcılığı olmuyordu inşallah bu sene bol olacak. Nisan 15 sezon bitiminden bugüne kadar ağların tamiri olmak üzere teknemizdeki diğer eksikleri gidermeye çalıştık. Genellikle Karadeniz'de avlanacağız” diye konuştular.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar