Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SÜRÜCÜLERE İZMARİT ATMAYIN UYARISI

Düzce İl Jandarma Komutanlığı Çevre Timleri D-100 Karayolu üzerinde yaptıkları uygulamada sürücülere çevre ve hayvan hakları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

SÜRÜCÜLERE İZMARİT ATMAYIN UYARISI
13.08.2022 - 12:45
Haber Merkezi

Son dönemlerde yaşanan orman yangınlarını önlemek ve yaşanan hayvan katliamlarının önüne geçebilmek için harekete geçen Düzce İl jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma timlerince D-100 Karayolu üzerinde bilgilendirme uygulaması yapıldı. Kaynaşlı arama noktasında bekleyen ekipler gelen sürücülere orman yangınları, orman yangınlarına müdahale ile hayvan hakları ile ilgili broşürler verdiler. Ekipler ayrıca sürücülere yolculuk esnasında dışarıya çöp izmarit gibi atık maddelerinin atılmaması uyarısında bulundular.

Uygulamalar sırasında araç sürücülerine ve yolculara ekipler hayvanların korunması ile ilgili HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) uygulaması hakkında bilgilendirme yaparak uygulamaya ait bilgilendirme broşürü dağıttılar.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar