Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

2 MİLYON TL'LİK PROJE

Düzce’de İmalat Sektörü ile  Bilgi ve İletişim Sektöründe Bilgisayar Programlama Faaliyetlerinde bulunan işletmeler için yeni bir destek verilecek. Karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik proje hazırlayanlara 2 milyon TL’lik destek sağlanacak.

2 MİLYON TL'LİK PROJE
6.06.2022 - 11:09
Haber Merkezi

BAŞVURULAR 17 HAZİRAN’DA SON

 KOSGEB Düzce’de, Karbon Emisyonunun Azaltılmasına yönelik, Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projelerinin Desteklenmesi için Proje Teklifi çağrısında bulunuyor. KOSGEB tarafından  Proje Teklifi Çağrısına çıkılan, 2022 – 01 Karbon Emisyonunun Azaltılmasına yönelik, Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projelerinin Desteklenmesine yönelik Proje Teklifi Çağrısına, İşletme başvuruları başladı. 23 Mayıs 2022 tarihinde başlayan Proje Teklifi Çağrısına, İşletmeler 17 Haziran 2022 gününe kadar KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden online olarak başvuru yapabilecekler.

  Karbon emisyonunun azaltılması ve 2050 yılında sıfır karbon hedefine katkı sağlamak amacıyla karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik, Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge projelerinin desteklenmesi hedefleniyor.

İMALAT VE İLETİŞİM SEKTÖRÜ İÇİN FIRSAT

NACE REV 2 sınıflamasına göre ana kodu “C” olan İmalat Sektörünün tamamı ile ana kodu “J” olan Bilgi ve İletişim Sektöründe sadece 62.01 kodundaki Bilgisayar Programlama Faaliyetlerinde olmak üzere Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmeler,   Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge projesi sunabilecek.  

ÇAĞRI KAPSAMINDAKİ DESTEKLER 

Çağrı kapsamındaki destekler arasında  nitelikli personel giderleri, Makine, teçhizat, donanım, hammadde, yazılım ve hizlet giderleri destekleri, sınai mülkiyet hakları giderleri desteği, test analiz ve belgelendirme giderleri desteği, fuar desteği gibi konu başlıkları yer alıyor.

ONLİNE BAŞVURU VAR

İşletmeler,  Karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar ile  Karbon emisyonlarının izlenmesine yönelik sistemlerle  ilgili Proje hazırlayarak KOSGEB’e teklifte bulunabilecek.  KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı, KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden online olarak başvuru yapabilecek. Proje süresinin en az 8 ay , en fazla 24 ay olarak belirlendiği  program için destek oranı yüzde 75 olarak belirlerdi.

AYRINTILI BİLGİLER KOSGEB’TEN ALINABİLİR

Proje Teklif Çağrısı ile ilgili duyurular www.kosgeb.gov.tr  adresinden ve/veya işletmelerin KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı e-posta adresleri üzerinden yapılıyor.  2022 - 01 Karbon Emisyonunun Azaltılmasına yönelik, Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projelerinin Desteklenmesine yönelik Proje Çağrısı hakkında ayrıntılı bilgiler KOSGEB Düzce İl Müdürlüğünden alınabilecek.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.