Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TARİHİ HAMAMIN DURUMU İÇLER ACISI  

Tarihi Konuralp Hamamının bakımsız hali tepki çekiyor. Yapının zemini suyla doldu. Yazarımız Lütfü Şimşek alanı fotoğrafladıktan sonra Belediye yetkililerine haber vererek suyun tahliye edilmesini sağladı.

TARİHİ HAMAMIN DURUMU İÇLER ACISI   
23.05.2022 - 11:26
Güncelleme 23.05.2022 - 11:26
Özel Haber

Düzce merkezindeki Konuralp Camisi'nin yakınında bulunan tarihi hamamın ne zaman ve kimin tarafından yaptırıldığını gösteren bir kitabesi bulunmuyor.

Düzce'nin en eski yapılarından biri olan Konuralp Hamamının güney dış duvarı antik yapılardan alınmış mermer bloklarla örülü. Bunun dışında hamam moloz taşlarla inşa edilmiş. Dikdörtgen planlı yapı, soğukluk ve sıcaklık bölümlerinden meydana geliyor.  

Bakımsız kalan tarihi yapının zemini suyla doldu. Hamam iç kısmına sandalye,demir ve tahta parçalarının atıldığı görüldü. Durumu fotoğraflayan yazarımız Lütfü Şimşek daha sonra Belediye yetkililerine haber vererek hamamın zeminindeki suyun tahliye edilmesini sağladı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar