Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE İÇİN EN İDEAL ADRES

Şehrin kalbinde, Kent Estetiği Projesi ile uyumlu , doğanın tüm renklerini içinde barındıran Millet Bahçesi, Düzce’de yeni bir cazibe merkezi haline geldi. Düzceliler için ideal bir adres oldu.

24.05.2022 - 09:28
Güncelleme 24.05.2022 - 10:16
Özel Haber

Düzce’de ideal bir adres haline gelen Millet Bahçesi’nin eski haliyle kıyaslanmayacak kadar güzel olduğu dile getiriliyor .Ferahlığı ve yeşilliği ile 7’den 70’e her kesime hitap ettiği ve huzur verdiği ifade ediliyor.

Doğanın tüm renklerini içinde  barındıran Millet Bahçesi; oyun alanları, yürüyüş yolları,  kitap kafeteryası, yeşil alanları ile Düzce’de nefes alma yeri olarak gösteriliyor. Yeni görüntüsünün eskisinden daha güzel olduğu yorumları yapılırken, Millet Bahçesi’nin eski hali ile  kıyaslanmasının mümkün olmadığı ifade ediliyor.

NE DÜŞÜNÜYORLAR ?

Şehrin en büyük parkı olan Avni Akyol Parkı ve İnönü parkının  birleştirildiği Millet Bahçesi’ni Düzceliler’e sorduk.  Millet Bahçesinin eski haliyle kıyaslanmayacak kadar güzel olduğu dile getiriliyor

  • Burayı  çok sevdik. Kaydırağını, uzun kaydırağını. Bu haliyle güzel, çok güzel, Hiçbir şey yapılmasın, çok sevdik burayı biz. 
  •    Millet bahçesinin bu yeşilliklerini, ağaçlarını, arkadaşlarımla piknik yapmayı seviyorum. Ben çok beğendim buraları. Onun dışında merdiven falan yapmışlar, çok güzel yani. Kocaman zaten. Daha da büyüyebilir aslında. Daha yeşillikler, parklar falan da yapılabilir. Onun dışında ben buradan baya memnunum. 

 Bence şu anki hali daha güzel. Lunapark varken tabii ki daha güzeldi de, yine de burası daha güzel gibi şuan. Bence bir piknik alanı gerekiyordu Düzce’ye merkezde. Ben memnunum buradan güzel oldu burası.

 Başka dediğim gibi parklar iyi olur aslında. İleride var bir tane, buralara da yapılabilir aslında. Kaykay yeri var burada kaykaycılar için güzel burası. Onun dışında başka aklıma gelmiyor.

  • Millet Bahçesini güzel buluyoruz. Şu anki hali daha güzel. Daha farklı  bir şey yapılabilr mi ?  Hayır. Buna da şükür. Çok güzel olmuş, belediyemiz çok güzel yapmış. 

 *  Şu an tam oturduğum alanı beğeniyorum. Rahatım. İnsanlara hem yakınım hem de uzağım. İnsanları keşfedebiliyorum, izleyebiliyorum. Onları bazen resmediyorum. En çok bu kısmını seviyorum. Daha ferah, ağaçlandırılmış, çiçeklerin kokusu var, kuşların sesi var.

Burayı seviyorum daha çok. Büyüklüğü hakkında bence pek bir sorun yok. Büyümesi için aslında gençler için sosyal etkinliklerin arttırılabilinmesi için büyüyebilir. Çimenlere oturmak özgürlük evet. Hem insanın gün içinde yaşadığı negatif duyguları alıyor hem de doğa ile iç içe oluyorsunuz, temas halindesiniz. Bence çimlere ve doğaya yakın olmak daha iyi bizim için.

Tabii eksik noktaları var. Mesela eski halinde çok fazla ağaç vardı, bence kendi yorumumca daha çok ağaç olmasını seviyorum ama bu haliyle de daha ferah olmuş. Bence daha fazla ağaçlandırma çalışmaları yapılırsa güzel olabilir diye düşünüyorum. Onun dışında hiçbir sorun yok. Şu anki hali daha güzel.

   *  Çok güzel ama biraz daha büyüse güzel olur yani. Salıncakları, kaydırakları. Yani yetmiyor çocuklara. Burası dolduğu zaman akşamları falan yetmiyor. Çocuklarla geliyorum burada, burası. Güzel, huzur duyuyorum. Her tarafında oturacak yerleri var.  Oturacak yeri çok ama  çocukların oynama alanı Şuan ki iyi, çok güzel.

 

 

*   Ben çok sık gelen biri değilim, bugün izin günümdü. Çocuğumu aldım getirdim, gayet güzel. Çocuklar güzel zaman geçiriyorlar. Zemin biraz toz topraklı ama yani böyle olması lazım ne olacak ki başka yani ? Burası zaten yetmiyor, baktığınız zaman baya bir kalabalık oluyor. Bir de hafta içi bugün. Biraz daha büyük olması, geniş olması daha iyi olur herhalde.

Öncelik çocukların diyorum ben. Yer müsait  olursa olabilir ama şimdi şöyle bakıldığında müsait değilmiş gibi çünkü  4 tarafı yol olduğu için.

  *  Millet Bahçesi  çok güzel beğeniyoruz. Şu anki hali eski halendin daha güvel. Aktivitelerle çoğaltılırsa daha çok memnun kalabileceğimizi düşünüyorum.   Ama şu anda da güzel. Enerji veriyor diye düşünüyorum.

Yeşili seviyoruz  ve yeşilin içerisinde oturmak da bizi hoşnut ediyor. Herhangi bir kapalı alanda oturmaktansa, havanın güzel olduğu zamanlarda değerlendirmek bizim için bir aktivite olmuş oluyor.

 

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRİLİYOR

Kentin tam ortasında, 7’den 70’e herkese hitap eden, vatandaşların dinlenip sohbet edebileceği, gazete okuyabildiği nezih bir bahçe haline gelen Millet Bahçesindeki oyun alanlarını çocuklar çok sevdi. 

Özellikle çocuklu ailelerin vazgeçilmezi haline gelen Millet Bahçesinin parkında  anne-babalar çocuklarının güvenli bir ortamda keyifli vakit geçirmelerine eşlik ediyor.

 

 ALTERNATİFSİZ GÖRÜLÜYOR

 

Düzcelilerin nefes alabildiği, şehre yeni bir görsel zenginlik katan  Millet Bahçesi ilgi görüyor.

Şehre yeni bir görsel zenginlik katan, güneşli havalarda bahçesinde, yağışlı ve soğuk havalarda ise Millet Kıraathanesinde vatandaşlara bir çok alanda sosyalleşme imkanı sağlayan Millet Bahçesi, Düzcelilerin vazgeçilmez mekanı haline gelirken başka alternatifin olmadığı vurgulanıyor.

FARUK ÖZLÜ : HALKIN OLANI HALKA AÇTIK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü  Millet Bahçesi 1. Etap Projesinden övgü ile bahsederek "Milletin olanı, millete kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.Halkın olanı halka açtık. Millet, 'Bahçesi'ne Kavuştu. Millet Bahçesi Düzce'ye çok yakıştı" dedi.

Başkan Özlü, TOKİ ile birlikte yürüttükleri bu önemli proje ile şehrin kalbine 34 bin metrekarelik yeşil alan ve sosyal yaşam alanı kazandırdıklarını ifade etti.   Düzce’nin çehresinin Millet Bahçesi ile değiştiğine dikkat çekti.

2.ETAP STADYUMDA

Millet Bahçesinin 2. Etabı için çalışmaların Stadyumun bulunduğu alanda süreceğini hatırlatan  Özlü, kentleşmede ulusal mimari seferberliklerinin simgesi olan ve nefes alan kentler felsefesi ile  uyumlu millet bahçelerini halka sunuyor olmaktan mutlu olduklarını belirtti.

 NEFES ALINACAK YER    

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, vizyon projesi dediği ve Düzce merkezde nefes alma yeri olacak gösterdiği Millet Bahçesininin Düzce’nin çehresini değiştirdiğini belirterek , Millet Bahçesinin bölgenin en büyük Millet Bahçelerinden olduğunu savundu.  Millet Bahçesinin  7’den 70’e tüm vatandaşların  ailece kaliteli zaman geçirebilecekleri bir yer olduğunu vurgulayan Özlü “ Şehrin kalbindeki dönüşümü hep birlikte yaşıyoruz. Düzce’nin değerine değer katan bir proje oldu. 34 dönüm üzerine yaptığımız Millet Bahçemizi vatandaşların emrine sunduk” dedi. 

ŞEHRİN KALBİ DEĞİŞİYOR

 Millet Bahçesi  ile şehrin kalbinde değişimin gözle görülür bir hal aldığını dile ifade eden Başkan Özlü, “ İstanbul Caddesi ve Cedidiye Meydan Projesi ile taçlanacak olan kapsamlı projemizin mihenk taşı konumunda bulunan Millet Bahçesi, içinde barındırdığı sosyal ve fiziksel alanlar ile bir bahçeden fazlası olduğunu ortaya koyuyor. Düzce’nin beklediği, hasret kaldığı bir konuyu, halkın olanı halka hizmet edecek hale getirerek çözmüş olduk. Düzce için çalışıyoruz” dedi.

İDEAL BİR ADRES

Faruk  Özlü, Millet Bahçesinde vatandaşların keyifli zaman geçirmesi için tüm detayların düşünüldüğünü kaydederek, “ En sevilen mekanlardan biri haline gelen millet bahçemiz,  yeşil alanlarından yürüyüş alanlarına, oyun ve park alanlarına kadar 7’den 70’e tüm halkımız için ideal bir adres haline geldi” diye konuştu.    

 2 PARK MİLLETİN OLDU

2019 yılında İnönü ve Avni Akyol Parklarının Millet Bahçesine dönüştürülmesi için projelendirilen

Millet Bahçesinin 1. Etabı olan alan , şehrin en büyük parkı haline getirildi. İnönü Parkı ve Avni

Akyol parklarının bütünleştiği proje ile 34 dönümlük alan Millet Bahçesine dönüştürüldü. Millet

Bahçesinin 1.etabı farklı donatılarla süslenerek Düzceli’nin kullanımına açıldı. Aileler, gençler

ve çocukların vakit geçirebileceği bir alan haline geldi.

 

 UNUTULMAYACAK BİR TARİH : 29 EKİM 

* 34 bin metrekare içinde  Millet Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi”, iki çocuk parkı, açık hava tiyatrosu, iki süs havuzu ile yöresel ürünlerin satıldığı satış noktası da bulunan Millet Bahçesi, Cumhuriyetin 97. yıl dönümü olan 29 Ekim 2021’de hizmete açıldı.

ONLARIN İSİMLERİ YAŞATILIYOR

 *Millet Bahçesinin yerini bağışlayan Emine Hatun ve Düzce’nin önemli değerlerinden biri olan eski bakanlardan Avni Akyol’un da isimleri yaşatılıyor.  Akyol ve Emine Hatun’un kısa özgeç mişlerinin yer aldığı anıtlar merak edenler için ilgi görüyor.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar