Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

103.YIL COŞKUSU

Düzce’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Gençlerin ve sporcuların gösterisi büyük beğeni kazandı.

19.05.2022 - 13:18
Güncelleme 19.05.2022 - 15:59
Haber Merkezi

Düzce'de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Anıtpark'a çelenk sunumu ile başladı.  Anıt Park Meydanında Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı tarafından Atatürk Heykeline çelenk bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu. 

Anıtpark'taki törenin ardından kutlamalar  18 Temmuz Spor Salonunda devam etti. Halkın yoğun katılımın gösterdiği salondaki kutlamalarda  ay yıldızlı Türk Bayrağı renkli görüntüler oluşturdu. Salonda dalgalanan Türk Bayrakları arasındaki  gençlerin gösterileri gurur verdi. 

Kutlamalar öncesinde günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İsa Yazıcı gerçekleştirdi. Yazcı Konuşmasında 19 Mayıs'ın tarihsel önemine dikkat çekerek “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir liderle birlikte yürüyen bir halkın onur mücadelesine başlama zamanıdır. Bir gemi kalkmıştır gecenin karanlığını yararak. Sömürgeci devletlere ders verme zamanıdır şimdi. Bir ülkeyi nasıl yok edebilirsiniz? Bir milleti tarih sayfasından silmeye kimin gücü yeter? Anadolu’muzu baştanbaşa işgal edip vatanımızı bizden almak isteyen tüm yabancı güçler, kendilerinden o kadar emindiler ki; topraklarımıza göz dikmiş bu gafiller, Türk Milletini elbette ki hesaba katamadılar.

Oysa 19 Mayıs 1919, tarihi bir bitiş değil bir başlangıçtı. Bugün tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın ” ifadelerine yer verdi.

Yazıcı aynı zamanda gençlere de seslenerek “Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız" dedi.

 Salondaki kutlamalar Düzce Valisi Cevdet Atay’ın halkı ve gençleri  selamlaması ve bayramlarını kutlaması ile başladı. İstiklal  Marşı ve 1 dakikalık saygı duruşunun ardından  Gençlik ve Spor Halk Oyunları ekibi Karadeniz yöresine ait halk oyunu ile seyirciyi coşturdu.

Gençlerin ve minik sporcuların müzikli sahne performansları izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. Teakwondo, cimnastik  ve karate alanlarında sergilenen şovda sporcuların gösterileri nefes kesti. Minik sporcuların Türk bayrağı ile poz verdiği program, Düzce Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile son buldu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar