Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DEĞERLERE SAHİP ÇIKIN” ÇAĞRISI

Düzce Valisi Cedet Atay 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda gençlere seslendi.

 “DEĞERLERE SAHİP ÇIKIN” ÇAĞRISI
19.05.2022 - 09:25
Güncelleme 19.05.2022 - 12:03
Haber Merkezi

Atay gençlerden vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmalarını, bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmalarını istedi.

Vali Atay, gençlerin bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edecekleri başarılarla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını vurguladı.

19 Mayıs 1919 tarihinin, varlığı güçlendiren, umutları yeşerten bir milat olduğunun altını çizen Atay “Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna, içinde bulunduğu bütün olumsuz şartlara rağmen yeniden şahlanan, tarihi mücadeleler ve zaferlerle dolu olan aziz milletimiz; kadın, erkek, genç, yaşlı demeden destansı bir kurtuluş mücadelesi vererek azim ve kararlılıkla vatan savunması için omuz omuza mücadele etmiş ve zafere ulaşmıştır” dedi.  

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIN”

Mesajında gençlere seslenen Atay değerlere sahip çıkmalarını isteyerek “Büyük fedakârlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bugün biz dünün gençleri olarak, sizlere daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, sizden beklentimiz, kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmanız, bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmanızdır” diye konuştu.

“GENÇLERE İNANCIM TAM”

Atay, gençlerin önemli başarılara imza atacaklarına inancının tam olduğunu vurgulayarak “Geleceğin devlet yöneticileri, eğitimcileri, bilim insanları, sporcuları, sanatçıları olarak; bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, al bayrağımızı dalgalandıracağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

Atay mesajını “Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Düzceli hemşehrilerimizin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Sağlıcakla Kalın” ifadeleri ile sonlandırdı.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.