Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“FATURALAR BEL BÜKÜYOR”

CHP İl Başkanı Semih Cemşit, özellikle santrifüj pompası ile içme suyu temin edilen köylerde muhtarların ve vatandaşların yüklü elektrik faturalarından şikayetçi olduklarını söyledi.

 “FATURALAR BEL BÜKÜYOR”
18.05.2022 - 11:47
Güncelleme 18.05.2022 - 11:48
Özel Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Örgütü saha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Muhtarlar ile görüşen örgüt üyeleri mahalle ve köylerde yaşanan sorunları tek tek not alarak çözümü için çaba harcıyor. 

CHP İl Başkanı Semih Cemşit, özellikle santrifüj pompası ile içme suyu temin edilen köylerde muhtarların ve vatandaşların yüklü elektrik faturalarından şikayetçi olduklarını söyledi.

Cemşit, Yenitaşköprü, Paşakonağı ve Bahçeköy sakinlerinin atık sular nedeniyle yaz aylarında kötü koku ve sinek ile mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Ekonomik sıkıntıların yardım taleplerini arttığını öğrendiklerini söyleyen Cemşit, “İktidara yakın olmayan muhtarlar destek alamadıklarını söylüyorlar” dedi. 

“YARDIM TALEPLERİ ARTMIŞ”

Muhtarlar ile yapılan görüşmelerde özellikle işsizlik sorununun sıkça dile getirildiğini belirten Cemşit, yardım taleplerinin arttığını öğrendiklerini vurgulayarak “Muhtarlarımız ile yaptığımız görüşmelerde özellikle insanların alım güçlerinin çok düştüğünü bize ilettiler. Çok fazla yardım talebi aldıklarını belirttiler. Belediyeden destek alamadıklarını belirten muhtarlarımız da oldu. Özellikle işsizlik sorununu gündeme getirdiler. Çok fazla gencin işsiz olduğunu söylediler. Ayrıca şöyle bir gözlemimiz var iktidara yakın bir muhtar değilseniz yardım alamıyorsunuz” ifadelerini kullandı. 

“ELEKTRİK FATURALARINDAN ŞİKAYETÇİLER”

Cemşit, santrifüj pompası ile içme suyu temin edilen köylerde elektrik faturalarının şikayet konusu olduğunu kaydederek “Bir çok köyde santrifüj pompası ile içme suyu temin ediliyor. Muhtarlar elektrik faturalarının çok yüklü olmasından şikayetçi. Zaman zaman köylülerden su parasından çok elektrik parası aldıklarını dile getiriyorlar. Elektrik faturalarının bellerini büktüğünü vurguluyorlar” diye konuştu. 

“KÖY YOLLARI İLE İLGİLİ ÇOK TALEP VAR”

Köy yollarındaki eksiklerin giderilmesini isteyen çok fazla muhtar olduğunu söyleyen Semih Cemşit “Ayrıca mezarlıklarda musalla taşlarının bulunduğu alana beton dökülmesini talep eden arkadaşlarımız oldu. İnsanların cenaze namazlarını rahat kılamadıklarını söylediler” şeklinde açıklama yaptı. 

“KÖTÜ KOKU VE SİNEKTEN ŞİKAYETÇİLER”

Semih Cemşit, atık su nedeniyle oluşan kötü kokunun Yenitaşköprü, Paşakonağı ve Bahçeköy sakinlerini rahatsız ettiğini vurgulayarak “Yenitaşköprü, Paşakonağı ve Bahçeköy’de vatandaşlar  atık sular nedeniyle özellikle yaz aylarında kötü koku ve sinek ile mücadele ettiklerini belirttiler ve sorunun çözülmesini istediler. Efteni gölüne yakın köylerde ikamet edenler meralarının su altında kaldığını, hayvanlarını otlatamadıklarını belirttiler” dedi. Haber: Elif Varol

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar