Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE TSO'AN ROBOTİK TEKNOLOJİ PROJESİ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Endüstriyel Robotik Tasarım Merkezi Projesi’ni hayata geçirmek için kolları sıvadı.

DÜZCE TSO'AN ROBOTİK TEKNOLOJİ PROJESİ
16.05.2022 - 12:20
Güncelleme 16.05.2022 - 15:56
Özel Haber

Oda Başkanı Tuncay Şahin proje ile Düzce’de endüstriyel üretimde robotik tasarım tecrübesi kazanmayı amaçladıklarını söyledi. Proje sayesinde robotik tasarım altyapısının destekleneceğini ve gerekli insan gücünün yetiştirilebileceğini vurguladı.  

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın hibe desteği ile Endüstriyel Robotik Tasarım Merkezi Fizibilite projesinin hayata geçirileceğini kaydeden Şahin proje süresinin 6 ay olduğunu açıkladı.  

GEREKLİ İNSAN GÜCÜ YETİŞECEK 

Şahin projenin amacına ilişkin şunları söyledi: “Projenin öncelikli amacı Düzce ilinde endüstriyel üretimde robotik tasarım yapılabilmesi, robotik teknolojilerin üretilmelerini sağlayacak altyapının desteklenmesi, gerekli insan gücünün yetiştirilmesi ile üretimde robotik tasarımın geliştirilmesini sağlayarak iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sunmak üzere sunulması planlanan Endüstriyel Robotik Tasarım Merkezi Güdümlü Projesinin dayanağını hazırlamaktır.” 

MARKA DESTEĞİ İLE 

Fizibilite çalışmasının maliyetinin Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’ nın hibe desteği ile karşılanacağına dikkat çeken Şahin “Fizibilite projesi ile geliştirilecek Endüstriyel Robotik Tasarım Merkezinin maliyetinin, etkin olarak yapılabilirliğinin ve sürdürülebilirliğinin ortaya konulması amaçlanmıştır. Fizibilite çalışmasının maliyeti Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’ nın hibe desteği ile finanse edilmiş olup, Proje, Düzce Üniversitesi, Türkan Makine Plastik İmalat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile Odamız iş birliği içerisinde yürütülecektir. Projenin uygulama süresi ise 6 ay olarak belirlenmiştir” şeklinde konuştu. Haber: Elif Varol 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar