Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kadir Gecesinde Okunacak Dualar

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi yaklaştıkça okunacak sure ve dualar araştırılmaya başlandı.

Kadir Gecesinde Okunacak Dualar
26.04.2022 - 18:01
Haber Merkezi
 • Kadr kelimesi sözlükte “güç, hüküm, değer, şeref” gibi anlamlara gelir. Kadir Gecesinde; namaz kılmak, dua etmek ve Kur'an-ı Kerim okumak en önemli ibadetlerdendir. 4 rekat veya 12 rekat olarak kılınan Kadir Gecesi namazın'da okunacak sure ve dualar neler en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. Peki İslam alemi için en önemli günlerden olan bir olan Kadir Gecesi'nde okunacak dua ve sureler neler? İşte, Kadir Gecesi duası ve okunuşu...Kadir Gecesi duası: Diyanet ile Mübarek Kadir Gecesinde okunacak dualar ve sureler neler?

 • KADİR SURESİ OKUNUŞU
   

  İnna enzelnahü fiy leyletilkadr. Ve ma edrake ma leyletülkadr. Leyletülkadri hayrün min elfi şehr. Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr. Selamün hiye hatta matle'ılfecr.Kadir Gecesi duası: Diyanet ile Mübarek Kadir Gecesinde okunacak dualar ve sureler neler?

 • KADİR SURESİ ANLAMI
   

  Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.Kadir Gecesi duası: Diyanet ile Mübarek Kadir Gecesinde okunacak dualar ve sureler neler?

 • KADİR GECESİ OKUNACAK DUA NEDİR?
   

  -Hz. Aişe bir gün Peygamberimize:

  Ya Resullullah, Kadir Gecesi’ni bilirsem onda ne şekilde dua edeyim?

  Şöyle buyurdu:

  – Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa’fü anni. (Allah’ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)

  Bu duayla birlikte, Fatiha, Nas gibi Kur'andan bilinen tüm dualar okunabilir.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar