Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Kademeli Tarife Esnafa da Uygulanmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, özellikle artan elektrik fiyatlarının esnaf üzerindeki etkisini azaltmak için konutlarda uygulanan kademeli tarifenin esnaflara da uygulanmasını istedi. 

“Kademeli Tarife Esnafa da Uygulanmalı”
20.04.2022 - 17:14
Güncelleme 21.04.2022 - 10:03
Haber Merkezi

Pandemi döneminde Hükûmet tarafından esnaflara verilen destekleri bir nebze rahatlama sağladığını kaydeden Yılmaz, verilen kredilerin esnafa âdeta can suyu gibi geldiğini vurguladı. 

Yılmaz, artan elektrik fiyatlarının esnaf üzerindeki etkisini azaltmak için konutlarda uygulanan kademeli tarifenin esnafımıza da uygulanması gerektiğini belirterek “Kapanma sürecinin bitmesi ile pandemi sürecinin sonunun gelmesini dört gözle bekleyen esnafımız bu sefer de Ukrayna-Rusya savaşının ekonomiye olumsuz yansımalarıyla karşı karşıya kalmıştır. Yaşanan ekonomik gelişmelerin sonucunda Hükûmetimiz her ne kadar elektrik ve doğal gazda sübvansiyon uygulamakta olsa da yine de ekonomisi pandemi sürecinde kırılgan hâle gelen esnafımızı tatmin etmemektedir.

Özellikle artan elektrik fiyatlarının esnaf üzerindeki etkisini azaltmak için konutlarda uygulanan kademeli tarifenin esnafımıza da uygulanması zor günler geçiren küçük esnafımızı rahatlatacaktır diyorum” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.