Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce'nin Turizm Değerleri Tanıtılacak

Turizm haftası Düzce İl Halk Kütüphanesinde yapılan etkinlikler ile başladı.

Düzce'nin Turizm Değerleri Tanıtılacak
15.04.2022 - 14:43
Güncelleme 15.04.2022 - 16:11
Özel Haber

Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iş turizmini canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak, turizm ve kültür değerlerini tanımak amacı ile her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası Kutlanıyor. 

 

Vali Oradaydı
 

Turizm Haftası kapsamında Düzce’de de bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Haftanın açılış etkinliğin Düzce İl Halk Kütüphanesi’nde Vali Cevdet Atay’ın katılımı ile yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan etkinlikler, geleneksel el sanatları sergisinin gezilmesi ile devam etti. Özellikle el yapımı bıçaklar ve hanımların hazırladığı takılar büyük ilgi gördü. Horon ekibi de etkinliğe ayrı bir renk kattı. 

Turizm Etkinlik takvimi
 
Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler şöyle: 18 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 18.00’de Düzce Konuralp Antik Kent ziyareti ve doğa yürüyüşü, 20 Nisan 2022 Çarşamba günü Akçakoca öğretmen evinde saat 14.00’te yapılacak olan Akçakoca turizm paneli, 10 Mayıs 2022 Salı günü Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik Bölümünde düzenlenecek kokteyl, 13-14 Mayıs 2022 tarihinde Gölyaka’da İNFO TUR, 27 Mayıs 2022 tarihinde Cumayeri Dokuz Değirmen rafting etkinliği, Düzce Kadın Emeği Merkezi’nde sergi açılışı, Düzce Valiliği toplantı salonunda Avrupa mükemmeliyet sertifikası almaya hak kazanan işletmelere sertifika programı, Off-Road etkinliği, 5 Haziran 2022 Pazar günü Gümüşova Dereköy, Yeşilyayla doğa yürüyüşü.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar