Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Matematikte Altın Madalya Sahibi

Düzce BİLSEM öğrencisi İrem matematik olimpiyatlarında altın madalya kazandı

Matematikte Altın Madalya Sahibi
12.04.2022 - 16:43
Haber Merkezi

Bu yıl 11. Düzenlenen Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatları’nda Türkiye Avrupa ikincisi olarak tarihinin en iyi derecesini aldı. Türkiye’nin ikinci olmasında en büyük katıyı ise Düzce BİLSEM öğrencisi İrem Gülce Yazgan altın madalya kazanarak yaptı.

Düzce BİLSEM öğrencisi İrem Gülce Yazgan, Avrupa Matematik Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak Türkiye’nin Avrupa ikincisi olmasını sağladı.

Olimpiyatlarda başarılı olan öğrenciler düzenlenen törenle ödüllerini alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan kızların başarısını sosyal medya aracılığı ile kutladı.

Erdoğan “Avrupa 2'ncisi olarak tarihteki en iyi dereceye imza attık!  Bilim Olimpiyatları programı kapsamında desteklenen 11. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda 1 Altın, 2 Gümüş, 1 Bronz madalya ile ülkemize dönen kızlarımızı can-ı gönülden kutluyorum” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar