Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Esnaflar yeni yönetimlerini seçecek

Düzce Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçime gidiyor.

Esnaflar yeni yönetimlerini seçecek
11.04.2022 - 09:55
Güncelleme 11.04.2022 - 10:58
Haber Merkezi

Basın İlan Kurumu ilan portalı www.ilan.gov.tr adresinde yer alan duyuruya göre Birliğin 7. Olağan Genel Kurulu, 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü, saat 12:00’de Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yapılacak. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 22 Mayıs 2022 Pazar günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek.

Genel kurul, Başkanlık Divanının oluşturulması ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu raporları değerlendirilecek. Bilanço, Gelir ve Gider hesapları oylamaya sunulacak. Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı ibra edilecek.

 Aylık ücretler, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretleri yeniden belirlenecek.

Toplantıda imkanlar ölçüsünde öğrenci okutulması, bir evvelki yıl gayri safi gelirlerinin % 10'unu geçmemek şartıyla kamu yararına hizmet eden kuruluşlara sosyal yardım yapılması ve bütçe imkanları elverişli olmayan üye odalara durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla ayni ve nakdi yardımda bulunulması talepleri gündeme gelecek. Yardımlar için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi istenecek. Yönetim kurulu ayrıca gayrimenkul ve her türlü taşıt alım ve satımı, gayrimenkul karşılığında ödünç para alımı konularında da üyelerden yetki isteyecek. 

Oda üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amaçlarıyla sınırlı olarak kurulmuş veya kurulacak şirketlere ve kooperatiflere iştirak edilmesi, amaçlarına uygun olarak eğitim ve öğretim kurumları kurmak üzere vakıf kurmaya karar verilmesi için de yetki sorgulaması yapılacak.

7. Olağan Genel Kurul seçimler ile devam edecek. Yapılacak seçimlerin ardından Düzce Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yeni yönetimi belirlenecek.

Genel Kurul ilanına ulaşmak için tıklayınız


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar