Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Özel Çoçuklarla Turnuva Düzenlendi

"21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" dolayısıyla Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce masa tenisi, dart ve kort tenisi turnuvası düzenlendi.

Özel Çoçuklarla Turnuva Düzenlendi
24.03.2022 - 10:41
Haber Merkezi

Yeşil Düzce Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda düzenlenen turnuvada down sendromlu gençler, masa tenisi, dart ve kort tenisi oynamanın keyfini yaşadı.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde aynı anda farkındalık oluşturmak için "Down Sendromu Farkındalık Günü Masa Tenisi Turnuvası ve Hepimiz Aynıyız Spor Oyunları" etkinliği yaptığını belirtti.

Bu çerçevede masa tenisinin yanı sıra diğer spor dallarında da özel çocuklara yönelik faaliyetler gerçekleştirdiklerini aktaran Yazıcı, "Sadece bugüne özel değil yılın 12 ayı özel sporcularımızın yanı sıra down sendromlu çocuklarımıza basketbol, yüzme, cimnastik ve masa tenisi gibi branşlarda spor yaptırıyoruz. Bakanlığımızın 'Mutlu Çarşamba' projesi kapsamında da her çarşamba günü antrenörlerimiz nezaretinde özel sporcularımızla spor yaparak farkındalık oluşturuyoruz" dedi.

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde tüm down çocuk ve bireylere sertifikaları takdim edildi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar