Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Ülkemin Geleceği İçin Fikrim Var

Azmimilli Ortaokulu “Ülkemin Geleceği İçin Bir Fikrim Var” projesi kapsamında sürdürülebilir enerji ile ilgili çalışmalar yürütüyor. 

Ülkemin Geleceği İçin Fikrim Var
22.03.2022 - 11:12
Haber Merkezi

 “Ülkemin Geleceği İçin Bir Fikrim Var” projesi ile küresel ısınmaya ve iklim değişikliği konularına neden olan faktörler  ve  çözüm öneriliyor. Proje kapsamında  Azmimilli Ortaokulu tarafından sürdürülebilir enerji ile ilgili projeler üretiliyor.

 Avrupa’daki okullar arasında iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, bilgi paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan öğretmenler ve öğrencileri buluşturmaya yönelik bir platform sunan e-Twinning platformunda oluşturulan “Ülkemin Geleceği İçin Bir Fikrim Var” projesine ilimizden Azmimilli Ortaokulu proje ortağı oldu.

Bir eTwinning projesi olan “Ülkemin Geleceği İçin Bir Fikrim Var” projesinde proje yürütücüsü öğretmenler ile öğrencileri tüm dünyayı ilgilendiren “küresel ısınma ve iklim değişikliği” konularına çözüm olabilecek projeler üretmeye çalışıyor. Düzce’de proje ortağı olan Azmimilli Ortaokulu Proje Yürütücüsü Okul Müdürü Gülşah Sarıbaba ve proje ekibi öğrencileri ile birlikte “Ülkemin Geleceği İçin Bir Fikrim Var” diyerek ülkemizin geleceği için yapılan çalışmalara ortak oldular. 

Projede Türkiye’den; Düzce Azmimilli Ortaokulu, Trabzon Bener Cordan Ortaokulu, Manisa Akhisar Kayalıoğlu İsmail Keskinoğlu Ortaokulu, İzmir Çeşme Bilgiç Koleji, Bursa Gemlik Şehit Gökhan Aydınlı Ortaokulu, Kütahya Gediz Mehmetçik Ortaokulu, Kütahya Gediz Fatih Ortaokulu, Kütahya Gediz Atatürk Ortaokulu, Kütahya Gediz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Polonya’dan ise Polonya Zssims Gdansk Poland okulu öğretmen ve öğrencileri yer alıyor.

Ülkemizde altı farklı ilden ve Polonya’dan ortak okulların yer aldığı bu projede yapılan her etkinlik ve çalışma küresel ısınmaya ve iklim değişikliği konularına neden olan faktörler ya da bu sorunlara çözüm önerileri bulma amacını içermektedir. Ortak okulların şubat ayı çalışması “geri dönüşüm” konusu üzerine yapılmış ve mart ayı çalışmaları da “sürdürülebilir enerji ile ilgili projeler üretme” şeklinde olması planlanıyor .


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar