Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Ne Zaman Açılacak ?

 Düzce Belediye Mezbahası sorunu bir türlü çözülemiyor. Düzce’de mezbahanın kapanması en çok kasapları mağdur etti. Düzce’de ki kasaplar et ihtiyacının karşılanması için Bolu ve Sakarya’da ki mezbahanelere gidiyor.

Ne Zaman Açılacak ?
21.03.2022 - 10:09
Güncelleme 21.03.2022 - 10:11
Özel Haber

 Hayvanlarını il dışında kestirmek zorunda kalan kasaplar artan maliyetlerden de şikayet ediyor. Bolu ve Sakarya’da sistem düzgün işlerken Düzce’de aylardır çözümü için beklenen mezbaha sorunu kasapların tepki göstermesine neden oluyor.

   Düzce’nin komşusu olan bütün illerde belediyelerin yaptığı mezbahaneler, müstecirlere yine belediye gözetiminde kesim yapılması şartı ile kiralanıyor.

Düzce Belediyesi tarafından yeniden hizmete açılması beklenen mezbahanenin yeniden Düzceli kasapların ve hayvan yetiştiricilerinin hizmetine sunulması isteniyor.

 Düzce Belediyesi, zarar ettiği gerekçesiyle 2019 yılında mezbahayı 3 yıllığına ihaleyle kiraya vermişti. İhaleyi alan firma, 2021 yılında sözleşmesini fesih etti. Daha sonra işletme başka bir  firmaya devredildi. İkinci firma da mezbahaneyi  ekonomik sebepler yüzünden işletemeyince kapandı. Bu süreç Yaklaşık 5 aydır kasapların şehir dışına gitmesine neden oluyor.  


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar