Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Mart’ta İhale Düzenlenecek

Asar Deresi için hazırlanan kentsel tasarım projesi hayata geçiyor. 3 Etap olarak planlanan projenin ilk etabı için Mart ayında ihaleye çıkıyor. 

24.02.2022 - 14:08
Güncelleme 24.02.2022 - 18:10
Haber Merkezi

Asar Deresi ve çevresinin, bin 730 metrelik bandının rekreasyonel amaçlarla planlanması ve dere etrafındaki alanların kamusal kullanım senaryolarının geliştirilmesine ilişkin hazırlıkları tamamlanan kentsel tasarım projesinin ilk etabı önümüzdeki ay içerisinde ihaleye çıkıyor. İhale rekreasyon ve çevre düzenleme işini kapsıyor

TOPLAM PROJE ALANI 190 BİN METREKARE
 

190 bin m² toplam proje alanına sahip olacak ve uygulama projesi 3 etapta tamamlanacak olan projenin Küçüksu Köprüsü- Şaguç Köprüsü arasında kalan 470 metrelik ilk etabında Asar Deresinin her iki tarafında yürütülecek çalışma ve her iki yanında yapılacak kentsel tasarım müdahaleleri, kent içinde yapısal ve mekansal bütünleşmeyi sağlayarak, Asar suyunu kent içinde hissettiren ve yaşayan bir rekreasyon alanı oluşturulacak. 

DÜZCE'NİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK
 

Mart ayında ihaleye çıkacak olan ve 3 etaptan oluşan projeye dair açıklamalarda bulunan Başkan Dr. Faruk Özlü, “Proje alanı, kent merkezinin güneyinde, kente paralel seyreden Asar Suyu Deresi ve çevresinden oluşmakta. Özgün kentsel tasarım müdahaleleri ile yapılacak olan rekreasyon alanı şehir dışından ziyaretçilere de hitap edilebilecek ve Düzce’nin tanıtımına katkı sağlayacaktır.

Üç etapta ele alacağımız projemizin 1. etabında hâlihazırda yoğun kullanımı olan kent meydanını referans alıyoruz. Küçüksu Köprüsü- Şaguş Köprüsü arasında kalan alanı kapsayan ve toplam düzenleme alanı 470 metre olan proje alanının hem işlevsel hem de niceliksel olarak merkezi konumundadır. 2022 yılı bir çok projemizin hayata geçtiği bir yıl olacak. Asar Deresi ile ilgili projemizin detaylarını da önümüzdeki günlerde yapacağımız tanıtım ile kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.


Editör: C. Karaca
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar