Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Cübbe Giyip Duruşma Yaptılar

Hukuk Fakültesini tercih etmek isteyen Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, Düzce Adliyesini ziyaret etti. Cübbe giyen öğrenciler temsili duruşma yaparak avukatlığın inceliklerini öğrendi. 

Cübbe Giyip Duruşma Yaptılar
24.02.2022 - 12:46
Güncelleme 24.02.2022 - 15:29
Haber Merkezi

Düzce Adliyesi ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi arasında yapılan protokol kapsamında, Hukuk Fakültesi tercih etmek isteyen öğrenciler, Adliyeyi gezdi.

Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik ve Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mert Gümüşay öğrenciler ile tek tek sohbet ederek, adalet bilincine sahip, hak, özgürlük ve sorumluluklarının farkında olan bireyler olmalarını temenni ettiler. 

Sedat ÇELİK geleceğin teminatı olan gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, öğrencilerin merak ettiği sorularını cevaplandırdı. 
Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mert Gümüşay ise öğrencilere mesleki bilgiler verdi. Cübbe giyen öğrenciler temsili duruşmalar gerçekleştirdi.


Öğrenciler daha sonra diğer Hakim ve Savcıları ziyaret etti. Ziyaretten duydukları mutluluğu dile getiren öğrenciler, hukuk ve adaletle ilgili güzel bilgiler edindiklerini ve unutulmaz anlar yaşadıklarını söylediler.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.