Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Otizmli Öğrenciler Sebze Yetiştiriyor

Düzce’de otizmi öğrenciler tarafından yetiştirilen meyve ve sebzeler satılarak Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulunun eksikleri gideriliyor. Öğrenciler kurdukları mini hayvanat bahçesinde tavuk, tavşan, hindi, sülün, ördek ve bıldırcın gibi hayvanları da besliyor

Otizmli Öğrenciler Sebze Yetiştiriyor
22.02.2022 - 10:14
Güncelleme 22.02.2022 - 13:56
Haber Merkezi

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri tarafından okul bahçesinde oluşturulan serada sebze ve meyve yetiştirmeyi öğrenen otizmli öğrenciler, hem doğa sevgisinin önemini kavrıyor hem de farklı alanlarda becerilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Okulda görevli 72 öğretmen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecini değerlendirmek için harekete geçtiler. Okulun arka kısmında bulunan alana kendi imkânlarının yanı sıra yardımseverlerin de desteğiyle sera kuran öğretmenler burada domates, biber, salatalık, çilek yetiştirmeye başladılar.

Yetiştirilen ürünlerin satışından elde edilen gelirle, okulun eksiklerinin giderilmesine katkıda bulunuluyor.

Öğretmenler, hayvanlarla ilişki kurarak sosyalleşeceklerini düşündükleri özel öğrencileri için de bir kümes kurarak 45 tavuktan yumurta da elde etmeye başladılar.

Ürün satışından elde edilen kazancı öğrencileri için harcayan öğretmenler, kümes alanını genişleterek tavşan, hindi, sülün, ördek ve bıldırcın gibi hayvanlarla "Mini Hayvanat Bahçesi" oluşturdular.

 


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar