Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Krizin faturası halka kesilemez

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, elektrik ve doğalgaz zamlarını eleştirerek dağıtım şirketlerinin kamulaştırılması önerisinde bulundu. Zamların geri çekilmesini isteyen Sönmez “Enerji krizinin faturasının halka kesilmesi kabul edilemez” dedi. 

Krizin faturası halka kesilemez
10.02.2022 - 13:58
Güncelleme 10.02.2022 - 14:18
Haber Merkezi

Vatan Partisi il binasında zamlara tepki amacıyla basın toplantısı düzenlendi. 

Halkın refahının ucuz elektrik ve enerji ile sağlanabileceğini belirten Sönmez “Elektrik ve doğal gaza yapılan yüksek zamlar halkımızı, esnafımızı, sanayicimizi nefes alamaz hale getirmiştir. Ağırlaşan enerji krizinin faturasının halka kesilmesi kabul edilemez. Devlete ait elektrik dağıtımı, özelleştirme yapılarak, özel şirketlere satılmıştır.

Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kârla satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekliyor. Elektrik dağıtımı bir kamu hizmetidir. Kar düşünülemez. Sanayide çarkların dönmesi,esnafın ayakta kalması, halkın refahı ucuz elektrik ve enerji ile olur. Elektrik ucuza verilmelidir. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Millî Hükümeti,  elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır” dedi.

Fethi sönmez çözüm önerilerini de şöyle sıraladı: “Zamlar geri çekilsin. Elektrik dağıtım şirketleri kamulaştırılmalı. Elektrik, doğalgaz tüm enerji kaynakları kamu eliyle üretilmeli ve dağıtılmalı. Yenilenebilir ve ucuz enerji üretimi seçenekleri devlet eliyle artırılmalı. Nükleer enerji seçeneği önemsenmeli. Dünyada yükselen enerji krizini komşularımızla işbirliği yoluyla aşabiliriz. Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidilmeli, halka ucuz elektrik verilmeli.”


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.