Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Cumhurbaşkanı Düzce’de Ofis Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce’de 3 Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Ofisi’nin açılışını yaptı. 

Cumhurbaşkanı Düzce’de Ofis Açtı
11.01.2022 - 15:51
Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 18 Kasım 2021 tarihinde imzalanan protokol kapsamında; Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) "Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Büroları" açıldı.


Düzce OSB Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzce 2. OSB Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gümüşova OSB  ise Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile eşleşti, Her OSB ile 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eşleştirildi ve açılan İrtibat Bürolarına bu okullardan, Organize Sanayi Bölgelerindeki firmalar ile Mesleki Eğitim Kurumları arasında köprü vazifesi görecek ve eğitim-istihdam işbirliğini sağlayacak öğretmen ve idareciler görevlendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında mesleki ve teknik Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleriyle eşleştirilen irtibat bürolarının açılışı yapıldı. 
İllerde yapılan kurdele kesim töreni, Cumhurbaşkanlığında düzenlenen kurdele kesim töreniyle eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Düzce’de ise Vali Yardımcıları Yakup Tatoğlu, Batuhan Sarıoğlu, Gümüşova Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Organize Sanayi Bölgelerinin temsilcilerinin katılımıyla OSB Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Ofisleri açıldı. Düzce ekibi, Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene çevrimiçi bağlantı kurularak katılım sağladı.
Düzce’de Organize Sanayi Bölgeleriyle eşleştirilen okulların isimleri şöyle:
Düzce OSB - Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzce 2. OSB - Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gümüşova OSB - Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar