Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Kesinlikle Vekil Adayı Değilim’

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin milletvekili adayı olacağı yönündeki söylentilere açıklık getirdi. Kesinlikle aday olmayacağının altını çizen Şahin, uygun görülmesi halinde bir dönem daha oda başkanlığı yapmayı istediğini vurguladı. 

‘Kesinlikle Vekil Adayı Değilim’
11.01.2022 - 14:45
Haber Merkezi

Oda başkanlığı görevine başladığında siyasi kimliğinin Antep caddesinde bıraktığını belirten Şahin “Ben milletvekili olacağım diye buraya seçilmedim. 31 kişiyiz ve ben 30 kişinin sözcüsüyüm. Kesinlikle milletvekili adayı değilim. Siyasetçilerin işi farklıdır. Ben oda başkanı olduğum zaman siyasi kimliğimi Antep caddesinde bıraktım. Her partiye eşit mesafedeyiz. Anayasanın 35. Maddesi 5174 sayılı kanuna tabiyiz. Biz üyelerimizin avukatlığını yapıyoruz özü bu. Benim öyle bir düşüncem yok” dedi. 

Şahin uygun görüldüğü takdirde bir dönem daha oda başkanlığı görevini yürütmek istediğinin ifade ederek “Arkadaşlarım uygun görürse bir dönem daha oda başkanlığı yapmak isterim. Ekim Kasım gibi oda seçimimiz olacak. Esnaf odalarının seçimleri başladı” diye konuştu. 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 
Odanın 1 yıllık faaliyetlerini özetleyen Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin 
Sanayi ve ticaret erbabının ihtiyaçlarını karşılamak için DÜSTİM’i kurduklarını, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile ilişkilerini en üst düzeye çıkardıklarını ve Üretimde Dijital Dönüşüm Projesini tamamladıklrını söyledi. 
 

Kalitemizi tescil ettirdik
 

Düzce TSO’nun artık A sınıfı akredite bir oda olduğunun altını çizen Şahin “2004 yılından bu yana ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini uyguluyoruz. Şubat 2021 tarihinde geçirdiğimiz denetim sonucunda kalite belgemizi tekrar yeniledik. Ayrıca Düzce’de CVİD-19 Güvenli hizmet belgesi aşan ilk kurum biziz” dedi. 

Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurullarının başarılı çalışmalara imza attığının altını çizen Şahin, PTT ile kargo gönderimleri üzerinden indirim sağladıklarını, kooperatifleşmede kadınları desteklediklerini ve Düzce Üniversitemiz ile ortaklaşa Ulusal Ajans tarafından desteklenen Vokeyşinıl Web Lip projesini yürüttüklerini vurguladı. 

Pandemi döneminde TOBB ile koordinasyon halinde üyelere yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Şahin, proje okullarını desteklemeye devam ettiklerinin de altını çizdi. 

Bölgesel iş birliklerine önem verdiklerini belirten Şahin, Yeşil Dönüşümü en fazla gündeme getiren oda olduklarına dikkat çekti. 
Şahin ayrıca cinsiyet ayrımcılığının kalkmasından yana olduklarını dile getirerek “Kadınlarımızın iş dünyasında çok daha fazla olmasından yanayız. Erkekler tarafından yapılan birçok  iş kadınlar tarafından da yapılabilir. Nitelikli eleman sorununu çözmek için bunu yapmak zorundayız. Avrupa’da birçok iş kadınlar tarafından yapılıyor, Türkiye’de neden olmasın. Yönetim kurulu üyemizin iş yerinde kadın CNC operatörü çalışıyor. Bu örnekleri çoğaltmak zorundayız” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.