Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kültürler Arası Yuvarlak Masa Projesi

Yüksek Öğretim Kurumu’nun Yabancı Öğretim Sınavına girerek yurt dışından Düzce’ye gelerek üniversite öğrenimi gören yabancı öğrenciler ile Türk öğrencilerin bir araya geldiği Yuvarlak Masa Projesi devam ediyor.

Kültürler Arası Yuvarlak Masa Projesi
7.01.2022 - 09:55
İHA

Yüksek Öğretim Kurumu, Türkiye’de bulunan üniversitelerde yurt dışında bulunan öğrencilerin öğrenim görmesi için başlattığı Yabancı Öğrenci Sınavlarına girerek başarılı olan Dünya’nın dört bir yanında ki öğrenciler Düzce Üniversitesi’nde öğrenim görmeye devam ediyor.

Barınma ihtiyaçlarını ise Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan yurtlar da karşılıyor. Yurtlarda yabancı öğrenciler ile birlikte konaklayan Türk öğrenciler kültür ve dil farklılığı yaşamaması adına Yuvarlak Masa Projesi başlatıldı. Daha önce yurtlarda bulunan yabancı öğrenciler ile Türk öğrenciler masada buluşarak kültürleri ile ilgili bilgiler aktarıyor. Bir masanın etrafında bir araya gelerek ülkelerde ki görüşleri, eğitimi, ekonomiyi, kültürü gibi bir çok konuyu görüşerek fikir birliğine varıyorlar.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.