Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Sığınmacı Severler Kına Yaksın”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Düzce’yi ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütüne yeni bina için hayırlı olsun dileklerini ileten Özcan, Bolu İdare Mahkemesinin aldığı yürütmeyi durdurma kararını da değerlendirdi. Özcan “Sığınmacı sevenler bu karara kına yaksın. Ama benim mücadelem bitmedi” dedi.

“Sığınmacı Severler Kına Yaksın”
3.01.2022 - 14:40
Güncelleme 3.01.2022 - 14:40
Haber Merkezi


Bolu'da, yabancılar için suyun metreküp fiyatının 2,5 dolara yükseltilmesi ve nikah ücretlerinin 100 bin lira yapılmasına yönelik karar için yürütmeyi durdurma kararı verildi.
 

“Sığınmacı sayısı 10 milyonu aştı”
 

Belediye Başkanı Tanju Özcan Düzce ziyaretinde konuyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak “Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bolu İdare Mahkemesi tarafından aldığımız kararın yürütmesi durduruldu. Biz bu kararları, artık bu misafirlik fazla uzadı, sığınmacılar geldikleri gibi ülkelerine geri gönderilmelidir düşüncesiyle aldık. Bir çoban ateşi yaktık. Her geçen gün sığınmacı sayısı artıyor. Misafirlik 3 gün, 3 ay, 3 yıl olur. 2012’de ben milletvekiliyken uyardığımda sayı 1,5 milyonmuş, şimdi 10 milyona ulaştı” dedi.
 

“Mücadeleme devam edeceğim”
 

Özcan mücadeleye devam edeceğinin altını çizerek “Tatlı su solcuları da, bu sığınmacı sever bazı ampul kafalılar da bu karara kına yaksın. Ama benim mücadelem bitmedi. Ben diyorum ki, geldikleri gibi gidecekler. Bizim artık bunlara bakacak gücümüz de kalmadı. Bunlarla paylaşacak ekmeğimiz de kalmadı. Ama mahkeme yürütmeyi durdurdu diye sevinenler, halay çekenler varsa ben bu işten vazgeçmedim. Başka şekilde başka yollarla bu mücadeleye aynen devam edeceğim. Ne hükümetin soruşturmaları ne başkalarının disiplin tehditleri beni çıktığım yoldan geri döndüremeyecek. Dönen dönsün yolunda ben dönmem” şeklinde konuştu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar