Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Kadın Desteklenirse Aile Güçlenir’

Düzce Aşiyan Ailenin Güçlendirilmesi, Eğitim ve Kültür Derneği, yürüttüğü sosyal ve eğitsel faaliyetler ile adından söz ettiriyor. Dernek ailenin güçlendirilmesi teması ile kadının sosyal kültürel ve ekonomik olarak hayata katılımını destekleyici çalışmalar yapıyor.

‘Kadın Desteklenirse Aile Güçlenir’
24.12.2021 - 11:23
Haber Merkezi

Kadın Emeği Merkezinde bir kütüphane açan Dernek yönetimi, ayrıca aile içi iletişim seminerleri de düzenliyor.  
Dernek Başkanı Hülya Arıkboğa ailenin güçlenmesinin kadının desteklenmesiyle doğru orantılı olduğunu vurguluyor.

MERKEZDE KÜTÜPHANE AÇTILAR
 

Dernek Başkanı Hülya Çiçek Arıkboğa, gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bilgi vererek “Düzce AŞİYAN Ailenin Güçlendirilmesi Eğitim ve Kültür Derneği 2021 yılında Düzce’de 8 kadın tarafından kuruldu. Bu kadınlar sosyolog, psikolog, ev hanımı, hemşire, sporcu, tekniker, Türkçe öğretmeninden oluşmaktadır. Dernek ailenin güçlendirilmesine yönelik eğitim ve kültür faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca Kitap bağış kampanyası da düzenlemiş ve Düzce Kadın Emeği Merkezinde Kütüphane kurulmuştur. Bu kütüphane sayesinde kadınlar ücretsiz olarak kitap alıp okuyabilmektedir. Ayrıca kadınların talep ettikleri kitaplar olduğunda Düzce İl Halk Kütüphanesiyle iletişim kurulabilmekte ve kadınların kitap okuması sağlanmaktadır” dedi. 
 

PSİKOLOG EŞLİĞİNDE EĞİTİMLER VERİLİYOR
 

Arıkboğa, aile içi iletişimin güçlendirilmesi için psikolog eşliğinde eğitimler de verildiğini belirterek “Dernek ayrıca Düzce’mizin tanıtımıyla ilgili programlar da yapmaktadır. Talep doğrultusunda psikolog tarafından aile içi iletişimin güçlenmesine yönelik eğitim de verilebilmektedir” diye konuştu. 
 

KADININ ÜRETKENLİĞİ ARTMALI
 

Ailenin güçlenmesinin kadına verilecek önemle doğru orantılı olduğuna dikkat çeken Arıkboğa, kadının üretkenliğinin artması gerektiğini vurgulayarak “Hülya Arıkboğa “Kitap okuma aynı zamanda stresle mücadele yöntemidir. Ben 3 kız çocuğu annesiyim. Marmara Üniversitesi Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları Yüksek lisansım var.  Ailenin güçlendirilmesi, aile içindeki kadının desteklenmesi ile  sağlanabilir. Kadının Sosyal kültürel ve ekonomik olarak hayata katılımı ve üretkenliğinin artması bu anlamda önemlidir” şeklinde açıklama yaptı” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar