Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇİFTÇİLERE İŞ MAKİNASI DESTEĞİ

Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden aldığı ORKÖY kredisi ile iş makinasına sahip oldu.

ÇİFTÇİLERE İŞ MAKİNASI DESTEĞİ
1.06.2022 - 11:13
Haber Merkezi

Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ORKÖY kredisi talebi Orman Genel Müdürlüğünce kabul edildi. Hazırlanan projede yüzde 20’si hibe olmak üzere 670 bin lira kredi kullanılarak iş makinası alımı yapıldı. Kredi, faizsiz olarak 6 yılda taksitle ödenecek.

Kavakbıçkı Köyünde ORKÖY kredisi ile alınan iş makinesinin anahtar teslim töreni yapıldı. Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen törene Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Kavakbıçkı Köyü halkı katıldı. Şentürk yaptığı konuşmada kurum olarak orman köylüsünü her zaman desteklediklerini, üretim iş gücü kapasitelerini artırmaları için orman köylüsüne ve kooperatiflere bundan sonrada da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar