Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DALGIÇ EKİBİ GÖREVE HAZIR

Akçakoca’da, deniz ve iç sularda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı oluşturulan itfaiye su altı ve su üstü arama kurtarma ekibine, “iki yıldız dalıcı” belgelerini Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz tarafından verildi.

22.11.2022 - 13:41
Haber Merkezi

     Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü  bünyesinde 1 yıl önce kurulan ekip, dalgıçlık, ilk yardım, arama kurtarma gibi eğitimleri başarıyla tamamladı. Dalış ekibi Akçakoca’daki eğitimlerinin yanı sıra Antalya’nın Kaş ilçesinde aldıkları eğitim ile İki yıldız dalıcı belgelerini almaya hak kazandı. 


     10 personelden oluşan ekip Haftada en az 4 gün denizde veya havuzda eğitim dalışı yapıyor. Su altı görevleri için 7 gün 24 saat hazır olan ekip, olay yerinde kazazedeye en kısa sürede müdahale etme kabiliyetine de sahip.


     Ekip, Akçakoca’nın yanı sıra talep edilmesi halinde Türkiye’nin tüm illerindeki iç sular ve denizlerde kaybolan kişilerin bulunmasına yönelik faaliyet yürütüyor. Eğitimlerle kendilerini sürekli hazır tutan dalgıçlar, arama kurtarma ve boğulma vakalarında aktif görev üstleniyor. Her türlü teknolojik cihazlarla donatılan itfaiyenin dalgıçları, bu sayede durgun ve akarsularda yaşanan kazalara hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde müdahale edecek.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar