Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KÖTÜ KÖMÜR SATAN CEZAYI YİYECEK

Belediye Zabıta ekipleri tarafından kömür satışı yapan iş yerleri ve depoları denetlendi. Denetimlerin süreceği ve uygunsuz kömür satışı yapan işletmelere cezai işlem uygulanacağı vurgulandı.

KÖTÜ KÖMÜR SATAN CEZAYI YİYECEK
21.10.2022 - 11:48
Haber Merkezi

Akçakoca  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çevre Mühendisi Aydan Çakır eşliğinde kömür satışı yapan iş yerlerinin denetimlerine başladı. Denetimde iş yerlerinin ruhsatlarının, kömür satış belgelerinin olup olmadığı, satışı yapılan kömürlerin standartlara uygunluğu incelendi.

İşletmeleri denetleyen ekipler yasaklı yasaklanan kömür türlerine rastlanmamasını sevindirici bularak “İlçede hava kirliliği ile mücadele çalışmalarımız devam etmektedir. İlçedeki tüm kömür satıcısı ve kömür depolarını denetim altında tutacağız. Kömür satış yerleri ile depolarda yapılan son denetimlerde çevre ve insan sağlığı açısından satışı yasaklanan türde kömüre rastlanmaması çok sevindirici” dediler.

Denetlemelerde Zabıta ekipleri satış belgesi ve uygunluk belgesi olmayan firmalara tutanak tutarak 10 iş günü süre verdi. Eksik olan belgelerin Akçakoca Belediyesine ulaştırılması konusunda uyarılarda bulundu. Denetimler belli aralıklarla devam edecek.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar