Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HAMSİNİN KİLOSU 75 LİRA  

Akçakoca’da av yasağının bitmesiyle tezgahlar çeşit çeşit balıkla doldu. Hava şartları sebebiyle balıkçıların düzenli balığa çıkamaması fiyatları arttırıyor. Hamsinin kilosu 75 liradan satılıyor.

26.09.2022 - 10:43
Güncelleme 26.09.2022 - 10:51
İHA

Karadeniz’de son günlerde palamut bolluğu yaşanıyor. Denize açılan tekneler palamudun yanı sıra, ağlara takılan bol miktarda hamsi, istavrit ve mezgitle de limana dönüyor. Ancak hava şartları sebebiyle balıkçıların avcılık faaliyetlerini düzenli olarak sürdürememesi zaman zaman fiyatlarda artışa sebep oluyor.

Tezgahında çeşit çeşit balık türlerini satışa sunan balıkçı Tuncay Gür, “Havanın rüzgarlı olması ve maliyetlerin yüksek olması sebebiyle balık fiyatları artıyor. Şu anda tezgahımızda palamudun büyüğü 70 lira, iri hamsi kilosu 75 liraya, istavrit 70 lira, mezgit 60 liraya, orta boy palamut tanesi 40 liradan, orta boyun biraz daha küçüğü ise 35 liradan satılıyor. Palamut sezonundan sonra hamsi de daha da bollaşır. Havanın düzelmesiyle fiyatlar yeniden düşmeye başlar” dedi.

 

 


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.