Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘SUYU TASARRUFLU KULLANIN’ ÇAĞRISI

Düzce Belediyesi’nden yeni bir su açıklaması daha geldi. Açıklamada basınç problemi nedeniyle suyun tasarruflu kullanılması istendi. 

‘SUYU TASARRUFLU KULLANIN’ ÇAĞRISI
1.07.2022 - 16:19
Haber Merkezi

Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez, Uğur suyundaki yeni oluşturulan su alma hattına ikinci bir pompa kurulacağını kaydetti.  

Düzce'de hafta başından itibaren yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle Beyköy'de bulunan Uğur Suyu Ana Su Alma Hattına giden yol çökerek su şebekesinin de kaybolmasına neden olmuştu.

72 saatlik çalışmanın ardından vanalar açıldı. Ancak kunutların üst katlarına yine su verilemedi. 

LÜTFEN SUYUMUZU TASARRUFLU KULLANALIM

Murat Gülmez suyun tasarruflu kullanılmasını isteyerek "Binaların depoları dolmaya başladı. Lütfen suyu ihtiyacımız kadar kullanalım.  

Bu süreçte su alamayan haneleri düşünerek ona göre hareket edelim" şeklinde konuştu. 

İKİNCİ TERFİNİN İNŞASINA BAŞLADIK

Bazı bölgelerde su sıkıntısının devam etmesinin nedenini açıklayan Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez; "Oldukça zahmetli bir çalışma sonucunda şehrimize tekrar içme suyu tedarik etmiş bulunmaktayız.

Bu birinci terfi olup kapasitesi 1750 m3 saat. Bizim tüm kent ihtiyacımız 2500 m3/saat. Aradaki 750 m3/saat'lik açıktan dolayı basınç problemi oluşabilmektedir.

2. terfinin inşasına başladık. Yarın onu da devreye alıyoruz. Yarın akşam üstü tüm bu sorunlar halledilecektir" şeklinde konuştu.


Editör: E. Varol