Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Hukuk Mücadelesi Devam Edecek

Akçakoca Belediyesi, eski yönetim döneminde alınan ve kullanılmaz hale gelen otobüsler ile ilgili yasal süreci paylaştı. Davanın ilk celsesinde bilirkişi raporuyla otobüslerin ayıplı ve kronik arızalı olduğu sonucuna varıldığı, hukuk mücadelesinin de devam edeceği kaydedildi. 

Hukuk Mücadelesi Devam Edecek
11.04.2022 - 15:03
Haber Merkezi

Akçakoca Belediyesi’nden otobüslerin tamirat bedellerinin ödenmediği yönündeki iddialara yanıt geldi. Yeni alınan 4 otobüsün yol yapısı olarak Akçakoca’ya uygun olmadığı, halkın hizmetine kazandırılmasına rağmen 3,5 yılda kullanılamaz hale geldiği belirtildi. 

Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin sosyal medya hesaplarından Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliği bünyesine alınan otobüslerin uzun zamandır tamirat bedeli ödenmediği için esnaf tarafından belediyeye teslim edilmediğine ilişkin yaptığı açıklamaya Belediyeden yatın geldi. 
Akçakoca Belediyesi’nce yayınlanan yanıtta otobüsler ile ilgili yasal sürecin devam ettiği belirtilerek:

“Akçakoca Belediyesi’nde 2014-2019 döneminde başkan olarak görev yapan Cüneyt Yemenici tarafından 2019 Türkiye yerel seçimlerine yakın özel bir bankadan 2,389,625.95 TL kredi kullanılarak 4 adet sıfır kilometre yolcu otobüsü alınmıştır.   Bu kredilerin 4 âdeti eski Başkan Cüneyt Yemenici döneminde ödenirken, geri kalan 20 taksiti şimdiki yeni yönetim tarafından ödenmiştir. Akçakoca Belediyesi bünyesine alınan 4 adet otobüsün yol yapısı olarak Akçakoca’ya uygun olmaması ve  otobüslerin kronik arızası vermesi bilgisi verilmesine rağmen, otobüsler kullanılmak üzere Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliğine kazandırılmıştır.

Belediyeye kazandırılan otobüslerin 3,5 yıl içerinde kullanılamaz hale gelmesi ve sürekli kronik arıza vermesinden ötürü, Akçakoca Belediyesi olarak yasal haklarımızı savunmak üzere mahkemeye başvuru yapılmıştır.  Görülen davanın ilk celsesinde bilirkişi raporları otobüslerin ayıplı ve kronik arızalı olduğu sonucuna varılmış olup, hukuk mücadelemiz devam etmektedir” denildi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar