Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kadın ve Çocuk Hastanesi Gün Sayıyor

Sağlık alt yapısını güçlendiren çalışmalara imza atan  Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz,  Kadın doğum ve çocuk servislerinin ek binaya taşınması ile önemli  sorunun çözüldüğüne dikkat çekti.

26.03.2022 - 17:06
Güncelleme 28.03.2022 - 10:46
Özel Haber

Yasin Yılmaz, bu çalışmanın en önemli avantajının ise Muncurlu’daki ek binadaki atıl alanların aktif hale getirilmesi olduğunu vurgulayarak “ 6 – 8 ay gibi kısa bir sürede hizmete sunmayı planlıyoruz” dedi.

Yılmaz, Kadın doğum ve çocuk ile çocuk yoğun bakımı ve yeni doğan yoğun bakım servislerinin Düzce’den Muncurlu’ya taşınmasıyla açılacak alanın yetişkin yoğun bakım servisi olarak kullanılabileceğini söyledi.  Ana binada 10 tane yeni poliklinik alanı da oluşturacaklarını belirten Yılmaz  “Hep birlikte olduğumuz sürece Düzce’de çözemeyeceğimiz sorun yok” dedi.

YILMAZ GELİŞMELERİ GAZETEMİZE AÇIKLADI

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Dr.Yasin Yılmaz , Kadın Doğum ve Çocuk servisinin Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ana binasından Muncurlu’daki ek binaya taşınma süreci ile ilgili bilgiler verdi.

TADİLAT PROJESİ YAPILACAK

Kadın Doğum ve Çocuk servisini Muncurlu’daki ek binaya taşıyacaklarını belirten Yasin Yılmaz “    AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir’in destekleriyle uzun zamandır yaptığımız bir çalışma vardı.  Ankara’da yürüttüğümüz faaliyet kapsamında Kadın Doğum ve Çocuk servisini ana binadan Muncurlu’daki ek binaya taşıyacağız. Bu kapsamda Çocuk Yoğun Bakım hizmetini o binadaki daha önce eski hastane yoğun bakım alanı olan noktada vereceğiz. Çocuk ve yeni doğan yoğun bakım olarak tekrar tadilat projesi yapılacak. Binada kadın doğum ve çocuk servisi de olacak. Doğumhane de oraya taşınacak” dedi.  

MERKEZDE  YETİŞKİN YOĞUM BAKIM SERVİSİ OLACAK

Çocuk yoğun bakımı ve yeni doğan yoğun bakım servislerinin  Muncurlu’ya taşınması ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde açılacak alanın yetişkin yoğun bakım servisi olarak kullanılacağına dikkat çekti. Yılmaz “ Bakanlıktan saha koordinatörlerimiz ve sayın Genel Müdürümüz Düzce’ye geldi.

Ana binada da yetişkin yoğun bakım servisi açmak gibi bir hedefimiz vardı. 28’den 85’e çıkan yoğun bakım yatak sayımızla yeni alan oluşturmada sıkıntı yaşıyorduk. Kadın doğum ve çocuk ile çocuk yoğun bakımı ve yeni doğan yoğun bakımı Muncurlu’ya taşıdığımızda açılacak alanı da yetişkin yoğun bakım servisi olarak kullanabileceğiz” dedi.   

10 YENİ POLİKLİNİZ ALANI OLUŞTURALACAK

Dr. Yılmaz, Çocuk ve Kadın servislerinin Muncurlu’ya  taşınması ile Atatürk Devlet Hastanesinde yaklaşık 10 adet yeni poliklinik alanı oluşturulacağını söyleyerek “ Hekim sayımızda 2018 yılından bu yana yüzde 40 oranında artış oldu. Şuanda idarecilerimizin olduğu katı da boşaltıyoruz. Oranın ihalesi yapıldı, projelendirmesi bitti. Yaklaşık 10 tane yeni poliklinik alanı da oluşturmuş olacağız.

MUNCURLU’DA ATIL ALANLAR AKTİF HALE GELİYOR

Yasin Yılmaz, bu proje ile Muncurlu’daki atıl alanların aktif hale getirileceğini vurguladı. Yılmaz, Düzce için ürettikleri projeler ile sağlıkta önemli bir konuyu da çözeceklerine işaret ederek “ Bu çalışmanın önemli avantajları var. Muncurlu’daki atıl alanlarımızı aktif hale getirdik. Orada daha önceden ameliyathane, yoğun bakım, doğum hane vardı. Aşağıda görüntüleme merkezlerimiz vardı. Farklı projeler  ürettik. Orada Fizik Tedavi hizmetimiz devam edecek. Olmazsa olmazlarımızdan. Bu çalışmayla kamuoyunda sık sık gündeme gelen bir konuyu da çözmüş olacağız” diye konuştu.

TADİLAT VE BAKIMLAR YAPILACAK

Dr. Yasin Yılmaz, Proje ve ödenek çalışmalarının tamamlanması ile Kadın ve Çocuk servislerinin yaklaşık 6-8 ay sonra hizmet  verebileceğine vurguladı. Yapılacak tadilat ve devam eden projeler hakkında bilgiler veren Yılmaz sözlerine şöyle evam etti: “  Tadilat projeleri ile ilgili çalışmalar başladı. Önce projelendirme çalışması yapılacak. Sonra ödenek kısmı tamamlanacak ve daha sonra tadilatlar yapılıp orayı 6 – 8 ay gibi kısa bir sürede hizmete sunmayı planlıyoruz.

Proje çalışması hemen başladı. Bakanlıktan ön izni elimize ulaştı. Öncelikle pediatrik ve yeni doğan yoğun bakım alanlarının tadilatını yapacağız. Daha sonra servislerimizin bakımlarını yapacağız. Çocuk acil ile ilgili yapmamız gereken tadilatlar var. Orada ruhsatlandırma süreçleri olacak. Bu süreçleri aşabilmemiz için fiziksel mekanları kurallara uyacak hale getirmemiz gerekiyor. Tıbbi cihaz anlamında bir eksiğimiz yok.  Hep birlikte olduğumuz sürece Düzce’de çözemeyeceğimiz sorun yok. Bu konuda destek veren herkese teşekkür ediyorum.

TOPLUM VE RUH SAĞLIĞI PROJE AŞAMASINDA

Muncurlu’daki ek binada devam eden Toplum ve ruh sağlığı hizmetlerinin  devam edip etmeyeceğinin projelerin tamamlanması ile kesin olarak netleşeceğine ifade eden Dr. Yılmaz “

Toplum ve ruh sağlığı merkezi ile ilgili planlamayı arkadaşlarımız yapacak. Muhtemelen onun bulunduğu alanı acil servisi yapabiliriz. Başka bir alan çıkarmı çıkmazmı, şu anda projelendirme aşamasındayız. Projeler tamamlandığında daha da net hale gelecek” diye konuştu.

( Haber: Asu Beşer Karpuz ) 


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar