Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇOCUK HIRSIZ PAZAR ARABASINI ÇALDI

Düzce'de çocuk hırsız bir mağazanın önünden pazar arabası çaldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, esnaf ise çocuğun ailesine isyan etti.

4.01.2023 - 11:28
Güncelleme 4.01.2023 - 11:37
İHA

Düzce'de iki farklı mağazada yaşanan hırsızlık olayları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. İlk olay Bolu Caddesi üzerinde bulunan mağazada meydana geldi. Çocuk hırsız, güvenlik kameralarına aldırış etmeden mağazanın önünde bulunan pazar arabalarından bir tanesini aldı.

Bir kadına da hangisini alıp almayacağını gösteren hırsız, daha sonra diğer ürünü alıp ilk aldığını geri bırakmasının ardından bölgeden uzaklaşıyor."Aileler çocuklarına hırsızlığı öğretiyor"
Mağaza sahibi Handan Vuralan Durdu, hırsızlık olaylarının son zamanlarda artış gösterdiğini ifade ederek, "Maalesef böyle bir olay yaşadık. İlk defa da böyle bir olay yaşamadık. Daha önce de başımıza gelmişti. Öyle aileler var ki, çocuklarını hırsızlığa teşvik ediyor. Çocuklara saygıyı, sevgiyi, dini öğretmeleri gerekirken hırsızlık öğretiyorlar. Bundan da hiç utanmıyorlar.

Çocuklardan önce ailelerin eğitim alması lazım. Bir insan çocuğunu suça teşvik ediyorsa o çocuk ileride daha kötü suçlar işleyebilir. Bu çocuk hırsızlığı suç olarak görmüyor. Çünkü ona bunu yaptıran ailesi. Ailesinin doğruyu yaptırdığını zannediyor. İlerde de bu çocuklar hırsızlıktan daha öteye gidecekler. İnsanlara zarar verecek boyuta gidecekler ve onlar için bu durum normal olacak. Biz çalınan malımız ile kaldık evet çalınan mal olsun ama bu aileler yüzünden çocuklarımızın geleceği çalınıyor" dedi.


Editör: A. Beşer Karpuz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.