Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kar Kalınlığı 70 Santimetre Oldu

Bolu’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, kent merkezinde etkili oluyor. Son yılların en yoğun kar yağışının beklendiği kentte kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.

22.01.2022 - 16:45
Güncelleme 22.01.2022 - 16:45
İHA

Bolu’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, kent merkezinde etkisini sürdürüyor. Kar yağışıyla birlikte beyaz örtüyle kaplanan kentte kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.

Son yılların en yoğun kar yağışının beklendiği Bolu’da, vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için temizlik çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Okulların da tatil olmasıyla birlikte bazı vatandaşlar, çocuklarını caddelerde kızaklarla kaydırarak keyifli anlar yaşamalarını sağlıyor. Mecbur kalınmadıkça hafta sonu sokağa ve trafiğe çıkılmaması uyarı yapılan kentte bazı kar yağışının salı gününe kadar sürmesi bekleniyor.

Kar yağışının Bolu’ya yakıştığını söyleyen Mustafa Gün, “Bolu’ya uzun zamandır böyle kar yağmıyordu. 1 metreyi geçti ama Bolu’nun güzelliklerini ortaya çıkarıyor. Zorlukları olsa da çok güzel bir görüntü var” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar