Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İnsanlar iki yüzlü, İnsanlık yüzsüz

  • 11.03.2022 13:46

Dedi insanlar iki yüzlü. Dedim dünya iki yüzlü. Biri yeryüzü biri gökyüzü. İnsanlık ise yüzsüz.
Yüzüne tükürmeye değmez insanlığımız. İkiyüzlü ve kötü bir arkadaş vahşi bir yaratıktan daha fazla korkulmalıdır; vahşi bir yaratık vücudunuzu yaralayabilir ancak kötü bir arkadaş aklınızı yaralar.
Avrupa’nın yüzsüzlüğü karşısında maalesef insanlık yaralıdır. Milletler aslanlara yem ediliyor. Yakında Tayvan’a da Çin savaş açıp işgal ederse hiç şaşırmayın. Bu sistem sömürgeciliğin başka bir yansıması.
Kucağında ki bebeği ile Avrupaya göç etmeye çalışan babaya çelme takan bayan gazeteci annelik duygusunun ne kadar dumura uğradığının ve öldüğünün bir nişanesi olarak dururken Kiev’den yalnız başına bir çocuk İtalya’ya akrabalarına ulaşırken binlerce Suriyeli ve Iraklı çocuğun akibeti bilinmiyor.
Bu nedenle iki yüzlü değil dünya yüzsüz.
Çünkü bugün refah ve zenginlik içerisinde yaşayan ülkeler her şeyini  kan ve gözyaşı ile damıtılan insanlar üzerinden sağlamaktadır.
Belerus’taki göçmen krizinde ölen göçmenleri toplu mezarlara gömen Polonya’da bugün 3 milyon göçmen bulunuyor.
Ukrayna’da bir ülke ve insanlık nasıl öldürülür ve savaş sucu işlenir gördük. Buradan ders almamız gerekir.
Kendisini büyük gören ülkeler. Geldiler. Gördüler. Ve gittiler yapılamadığı için gelip, zulüm edip öldürüp tecavüz edip taşeron ve yıkıcılarını bırakıp gidiyorlar.
Arkada milyonlarca ölüm, yıkık yakılmış şehirler ve milyonlarda göç.
Ve mağdur olan insanlık .
Fark etmiyor. Küresel güçler kendini dünyadan büyük gören emperyalist güçler her yerde aynı.
Suriye ve Irakta petrol vardı. Ukrayna’da petrolden daha önemli buğday ve yağ var.
Bakkal Amca türküsünü hepimiz biliriz, bizi yönetenlere ve yönetmek isteyenlere net olarak sormak gerekir. Bakkal amca bakkal amca (Ne var) / Yağın var mı (Var var) / Unun var mı (Var var) / Şekerin var mı (Var var) / Ne duruyorsun (Ne yapayım) / Helva yapsana helva yapsana.
Dünya helvasını dahi yapamaz oldu bir anda. Ülkemizde bırakın helva yapmayı insanlık insanlığından çıktı.
Demokrasi ve özgürlüklerin beşiği olarak kendini lanse eden Avrupa Suriyeli ve Iraklı göçmen ve çocukları her türlü zulmü reva görürken 5milyon Ukraynalı için güzellemeler diziliyor.
Ukrayna veya Suriye , Irak dünya’yı muhacir edip huzur ve refah bulunacağını zanneden herkes yanılıyor.
Dünya pandemi ve salgın hastalık ile felaketlere dücar olduğu gibi kıtlıkıla da sınanmasın.
Bunun için dağı taşı her yeri meyve veren ağaç ve bitkiler ile taçlandırmalıyız. Boş arazileri acil tarıma açmalıyız. Dünyanın diğer ülkelerinde çiftçilik yapmalıyız.Üretim yapmalıyız.
Geleceğin en zenginlerinin çiftçiler ve gıda üreticileri olacağını unutmamalıyız.

Fark etmez ne dili ne dini ne rengi
Madem ki insandır saygımız vardır
Bir yaprak dalından sararıp düşse ezilir yürek duygumuz vardır,!!! 
Bizleri yaradan Güzel ALLAH’IM Sen bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine başta zulüm altında kalmış İnsanlığa, Sağlık sorunu yasayanlara , derdine derman arayan bütün kullarına bir tek sen yardım eder bir tek sen kurtarırsın. Sen bizlere yardım et , güzel ALLAH’IM yüzünüzden tebessüm, kalbinizden insanlık eksik olmasın.
İnsanlığımıza sahip çıkalım..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.