• 4.01.2022 10:17

İyi ki Düzce Damla Gazetesi 42 yıldır var.

Çocukluğumdan beri bir sürü hayalim vardı. Ama en büyük  hayalim kendi bisikletimi almaktı. Bunun için dedemin, babamın ve diğer aile büyüklerimin verdiği harçlıkları toplar, bunları bir çiçekli kumbara da biriktirirdim.

Bir gün bu kumbaramı bir arkadaşım görmüştü.

Benimle biraz alay etti. Çünkü bu kadar az para ile böyle biriktirerek o bisikleti alamayacağımı söylemişti. Oysa ben onun bana böyle davranmasından dolayı kırılıp gücenmeden para biriktirmeye devam ettim.

Aza çoğa bakmıyordum. Çünkü biliyordum ki damlaya damlaya göl olacaktı param.

Yani azar azar da olsa büyüyecek ve o bisikleti alacaktım. Nihayet aradan bir buçuk yıl geçmişti. Kumbaramı açtığımda o küçük küçük paraların damlaya damlaya nasıl göl olduğunu gördüm. Bisiklet de almıştım, hatta kendime bir de çerçiciden top bile alabilmiştim o parayla.

Şimdilerde 8 yaşındaki oğluma 4 bisiklet alacak kadar bolluk ve bereket içerisinde yaşıyoruz.

Eskiden imkanlar mı vardı? Tahtadan topacınız, bir de kışın kayağınız var ise değmeyin keyfinize.

Gazete çıkarmak ve hayatta tutmak bisiklete binmek kadar heyecanlı ve sizi dinç tutar.

Birde ‘’bizi seveceksiniz inanıyoruz’’ diyen bir duayenden emanet alınmış bir gazeteniz, bir işiniz var ise, birde Türkiye’nin en genç ilinde bu işi yapıyorsanız daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Ben daha üç yaşındayken 9 Ocak 1980 yılında Merhum Duayen Ali Beşer Düzce Damla Gazetesini kurmuş.

Gazetecilik bisiklete binmek gibidir. Pedalları çevirmez iseniz düşersiniz.

Esas güç damarlarınızdaki gazetecilik aşkından gelen enerjidir. Yerel gazetecilik bu damarlarınızdan geldiği gibi her gün uyandığınızda size bırakılmış ise bir emanet, emaneti göz bebeğiniz gibi koruyup kollamak, sakınmak için daha dikkatli olmalısınız.

Bu itina ve özenle her gün okuna bilmek ve hayatta kalabilmek, tam bir aşk ile işini yapabilme kabiliyetinin sonucudur.

Haksızlıklar ve yanlışlar karşısında durmadan bir düşmanın başına tavandan damlatılan su damlaları gibi mermeri delen su damlaları değil su damlalarının devamlılığıdır misali yeri gelip bıkmadan usanmadan damla damla damıtarak, yazarak anlatmak bazen de güzellikleri ve iyilikleri damlaya damlaya göl olur misali çoğaltama adına güzellikler bahçesine çevirmeden 42 dolu dolu soluksuz geçmesi mümkün değil.

42 kere maşallah deyip sanatçı nede güzel söylemiş .

Gözlerin damla damla, dudağında bir şiir

Sevgimin ortasında yalnız değil bu şehir

Kıskandım seni elden, kıskandım seni benden

Korkuyorum bu yüzden, bunu bir Allah bilir.

Düzce Damla Gazetesi bu şirin Anadolu şehrinin sevgisi ile yalnız bırakmadığı tam bir çınar ve bu çınarın gölgesinde bize de mutlu bir nefes almamıza duygu ve düşüncelerimizi paylaşmamızda köşesini yüreğini açan herkese teşekkür ederim.

Dünya’da ve Türkiye’de sevmeden sevilmeden işini aynı aşk ile yapmadan Düzce gibi bir şehirde hayatta kalmak ancak Allah’ın yardımı ve siz değerli okuyucularımızın duası ile olur.

Okuyucu olmadan gazete olmaz.

İyi ki varsınız.

İyi ki Düzce Damla Gazetesi 42 yıldır var.