Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Çocukluk hayali ve Avrupa

  • 3.12.2021 16:01

Çok değeli bir esnaf dostum oğlunun fotoğrafını da paylaşarak aşağıda büyük harflerle yazdığım kendisi de aynen yazdığı için aynen paylaştığım cümleyi kurarak sevincini paylaşmış.

‘’ÇOCUKLUĞUNDAN İTİBAREN HEP HAYALİNİ KURDUĞUN AVRUPA YOLCULUĞUNUN BAŞLANGICINI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM ASLAN OĞLUM …..’’

Gençler bir bir hayal kurmuyor. Toplu seanslar gibi gitmekten bahseden rüyalar görüyorlar. Ve ciddi ailelerine de maliyetle yurt dışına gidiyorlar.

Bugün Düzce Üniversitesine gidin binlerce genç Afrika’dan Orta Asya’dan ülkemize gelip okuyorlar.

Sudan’lı bir siyahi hanımefendi ile arkadaş olan Bir Türk Sivaslı arkadaşa sordum.

Nasıl düşünüyorsun. Abi yurt dışına gitmeyi düşünürken onlarla arkadaş olunca ülkemde kalmak için kendimi ikna ettim.

Bizim ülkemizden bahsederken sanki Amerika’dan bahsediyorlar. Ve çok umutlular. Bizde bir umutsuzluk rüzgarı ortalığı kavuruyor.

Biraz dinledim gençler haklı fakat dünya gülistan bahçesi değil.

Ünlü youtuber ve sosyal medya fenomeni Hayrettin’nin Aç kalan bir sokakta kalan birisi ile pizzasını paylaşan Hayrettinin bir Türk ile karşılaşması dakikalarca okullarda ders olarak okutulmalı.Linki yukarıda var.

“Ülkenin genç kuşakları Türkiye’yi terketmekten sözediyor!” diyen Yusuf Kaplan, şu ifadeleri kullandı:

Liselerin yarıya yakını böyle! Üniversite öğrencilerinin yarıdan fazlası, hatta çoğu. Ürpertici ama gerçek bu! Dünyayı köleleştirenlerden hâlâ özgürlük bekliyoruz. Celladına aşık olmak tam da böyle bir şey işte! Suçlu gençler değil. Suçlu, bizleriz, hepimiz. Aileler. Mankurtlaştırıcı medya. Yozlaştırıcı kültür endüstrisi.

Hükümet ve devlet.

Sadece hükümet değil, devletin bizatihî kendisi.

Toplumun kültürel dinamiklerini, değerlerini önce inkâr eden, sonra kültürel ruhköklerini kurutan seküler, Batıcı, pozitivist eğitim sistemi. Topluma kültürüne, inançlarına, değerlerine yabancılaşmış bir kimlik dayatan sömürgeci eğitim sistemi, artık güvenlik meselesidir.

Şunu aslâ unutmayalım.

Ülkelerini kolaylıkla terkedenler, ülkelerini de, ilkelerini de kolaylıkla terkederler, bu toprakları kurda kuşa, emperyalist leş kargalarına yem etmekten çekinmezler.

Gençlerimize Dünya’yı anlatmamız lazım. Gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Bu gençler bizim geleceğimiz…

Geleceğimize sahip çıkmalıyız..

Gerekirse yalvarmalıyız..

Hatta cesedlerimizi çiğnemeden gidemezsiniz demeliyiz. Fakat onlara niçin gidememeleri konusunu anlatmalıyız.

Büyük ödev bizlere düşüyor

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.