Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Birlikte Çocuklar İçin Çalışacaklar

​​​​​​​Koruma ve bakım altındaki çocukların topluma en iyi şekilde kazandırılmaları için “Birlikte Başarabiliriz” projesi hayata geçirildi.

Birlikte Çocuklar İçin Çalışacaklar
12.12.2021 - 20:00
Güncelleme 12.12.2021 - 21:27
Özel Haber

4 kurum arasında imzalanan protokol ile Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlardan hizmet alan çocukların psikolojik gelişimleri desteklenecek. Proje kapsamında 2 uzman çocuk psikiyatristi, 1 klinik psikolog, 5 psikolog ve 2 rehber öğretmen görevlendirildi.

Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk, projenin detayları hakkında bilgi verdi. Öztürk kuruma bağlı kuruluşlarda hizmet alan çocukların psikolojik sağlamlıklarını, psikososyal iyilik halleri, duygusal, akademik ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla projenin başlatıldığını söyledi.

4 KURUM BİRLİKTE ÇALIŞACAK

4 kurumun çocuklar ve gençler için çalışacağını dile getiren Öztürk “Bu proje kapsamında çocuk ve gençlerin psikososyal yönlerinin geliştirilmesi amacıyla Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce İl Gençlik Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerinin çocuk ve gençler için bir arada çalışması ve kurumlar arasındaki iletişimi artırılması planlanmaktadır” dedi.

UZMANLAR GÖREVLENDİRİLDİ

Proje kapsamında 2 uzman çocuk psikiyatristi, 1 klinik psikolog, 5 psikolog ve 2 rehber öğretmenin görevlendirildiğini ifade eden Öztürk “Yapılan protokolle kurumlar arasındaki iş birliği güçlendirilmiş olup, koruma ve bakım altındaki çocuklarımızın topluma en iyi şekilde kazandırılmaları için, 2 uzman çocuk psikiyatristi, 1 klinik psikolog, 5 psikolog, 2 rehber öğretmen görevlendirilmiştir” şeklinde açıklama yaptı. Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar