Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"OKULUMDA SAĞLIKLI BESLENİYORUM"

2023-2024 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonun da yürütülen "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum programı başlatıldı.

"OKULUMDA SAĞLIKLI BESLENİYORUM"
17.09.2023 - 11:30
Güncelleme 16.09.2023 - 15:17
Özel Haber

"Okulumda Sağlıklı Besleniyorum" projesi kapsamında yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler sağlıkla büyüyor.

Proje kapsamında   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın destek verdiği proje okullarda uygulanıyor.

Emine Erdoğan’ın önem verdiği proje ile velilere şöyle seslendi : "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum projesi kapsamında çocuklarımız doğal, taze, yerel ve mevsimsel gıdalarla beslenmenin önemini öğrenirken fiziksel gelişimlerini uygun bir öğün okul yemeğine erişecek; sağlıklı beslenmenin bedenlerini korumak kadar doğayı korumak için de gerekli olduğunu keşfedecekler."  

 SAĞLIKLI BESLENME NEDİR?

Sağlıklı beslenme, en temel anlamıyla tüm makro ve mikro besin ögelerini kişinin ihtiyaç duyduğu miktarlarda içeren, aynı zamanda bireyin ihtiyaç duyduğu enerji miktarını tam olarak karşılayan, ideal kilonun korunması için uygun olan beslenme türüdür.

YETERLİ VE DENGELİ BESLENEN KİŞİLER

Sağlam ve sağlıklı bir görünüşe sahiptirler.

Bedenleri hareketli ve esnektir.

Düzgün bir cilde, canlı saçlara ve gözlere sahiptirler.

Boy uzunluğuna uygun bir vücut ağırlığına sahiptirler 

Gelişimi normal kasları vardır.

Sık sık hasta olmayan bir yapıdadırlar.

Haber: Ç.Özkurt


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar